Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Smlouva na užití díla  (Přečteno 1232 krát)

Javorník

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Smlouva na užití díla
« kdy: Červen 21, 2012 »

Dobrý den,
přivydělávám si psaním článků. Společnost, která je ode mně kupuje, uzavřenou smlouva nazvala \"Výhradní licenční smlouva na užití díla sdělováním veřejnosti\". Ve smlouvě není napsáno, jak vysoká musí být měsíční mzda, aby podléhala zdanění, ale dosud jsem měl za to, že se v podstatě jedná o smlouvu o dílo, u které musí být měsíční mzda minimálně 7000,-, aby došlo ke zdanění. V tomto roce jsem minulý měsíc poprvé přesáhnul částku 6000,- ale nepřesáhnul jsem 7000,-, ale přesto mi řekli, že zdaňují už od částky 6000,-. Je to tak v pořádku? Nemá se na takovou smlouvu zdaňovat až od 7000,-? A navíc loni jsem taky víckrát přesáhnul 6000,- a nic nezdaňovali. Ptal jsem se jich na to, a prý je to pokyn z vedení, že se zdaňuje již od 6000,- Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Smlouva na užití díla
« Odpověď #1 kdy: Červen 24, 2012 »

Příspěvky autorů do médií se zdaňují srážkou až když přesáhnou (v kal. měsíci) 7.000,- Kč.

§ 7 odst. 6 zákona o daních z příjmů:
(6) Příjmy autorů za příspěvky do novin, časopisů, rozhlasu nebo televize plynoucí ze zdrojů na území České republiky jsou samostatným základem daně pro zdanění zvláštní sazbou daně (§ 36) za předpokladu, že jde o příjmy uvedené v odstavci 2 písm. a) a úhrn těchto příjmů od téhož plátce nepřesáhne v kalendářním měsíci 7000 Kč.
IP zaznamenána
Stran: [1]