Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Ukrajinci s Maďarským pasem a legální pracovní poměr  (Přečteno 1808 krát)

t.kurandova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den, jsem po mateřské dovolené a snažím se si vylepšit znalosti mimo jiné i v oblasti mzdové agendy. Mám dotaz, pokud by stavební firma chtěla zaměstnávat pouze pracovníky z cizích zemí, je to vůbec v dnešní době možné? (Mám možnost pracovat v této firmě a zpracovávat jim tam mzdovou a účetní agendu.) Byl mi položen tento dotaz....a s tím související podrobnosti....Podnikatel staví domy, najímá si firmy, které mu dodávají pracovní sílu...Chtěl by v budoucnu si sám zaměstnat své pracovníky a řeší, zda lze zaměstnat pouze cizince a to Ukrajince s Maďarským pasem na HPP a nebo na Dohodu o provedení práce-nemají pracovní povolení, ale Maďarsko je členem EU... a kterou práci bez jakékoli kvalifikace mohou na stavbě legálně tito Ukrajinci vykonávat, zda se posílá nějaké hlášení na cizineckou policii, zda se s nimi daňově jedná, jako s Čechy, atd.... Nebyla jsem schopna potenciálnímu zaměstnavateli odpovědět. Dle mého názoru si je bez pracovního povolení i bez trvalého pobytu v ČR zaměstnat smí, ale mohou vykonávat pouze podřadnou práci a jedná se s nimi daňově, jako s Čechy...? Tedy nevím, jak se řeší zdravotní pojištění ze mzdy a podobně.....Mají sjednané zdravotní pojištění dopředu a co srážky zdravotního pojištění ze mzdy?  Předem děkuji za odpověď. Tereza Kurandová.
IP zaznamenána
Stran: [1]