Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: fakturace PDH pri poskytnuti sluzby do Svycarska  (Přečteno 2462 krát)

Milan_Mi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobry den,
zacinam podnikat a trochu vice tapu v nekterych danovych predpisech. Chtel bych se stat platcem DPH ( obrat vyssi jak 1.000.000kc rocne). Budu Svycarske spolecnosti fakturovat sluzby ( poradenstvi) bude to majoritni prijem, jiny zatim nepredpokladam.
Musim fakturovat danou sluzbu s DPH? Spolecnost je ve Svycarsku platcem DPH. Dle vsech informaci se do EU DPH za sluzby nefakturuje ( prislusne misto prijmu sluzby je v EU), ale Svycarsko lezi mimo EU i kdyz ve spouste zalezitosti spolupracuje.

Je resim a fakturovat Svycarske spolecnosti tak abych neplatil DPH na jejich nemecke DIC ( pokd ho vlastni a vyuziva)?

Ma uvaha je, ze platcem DPH se chci stat z duvodu odpoctu DPH ze vstupu do ponikani ( auto, pc, naklady na provoz atd.), naklady budu nejspise uplatnovat pausalem.

Dekuji za radu pripadny nazor,  informaci je na internetu spousta a bohuzel se casto rozchazeji a zde na foru jsem zadnou konkretni informaci nenasel.

Milan Mi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
fakturace PDH pri poskytnuti sluzby do Svycarska
« Odpověď #1 kdy: Květen 30, 2012 »

Pokud budete fakturovat poradenské služby firmě do Švýcarska, tak bez DPH, místo plnění je podle § 9/1 zákona o DPH ve Švýcarku.

Pokud bude fakturovat švýcarské pobočce do Německa, pak také bez DPH (místo plnění je v Německu), navíc budete podávat souhrnné hlášení. http://www.jakpodnikat.cz/souhrnne-hlaseni-dph.php
IP zaznamenána
Stran: [1]