Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prodej zboží na zahraničních e-shopech  (Přečteno 899 krát)

kkk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 17
Prodej zboží na zahraničních e-shopech
« kdy: Květen 25, 2012 »

Prosím o radu.
Neplátce bude prodávat zboží na e-shopech mimo EU (e-shopy jsou plátci), využívá tedy místo k prodeji a platí jim provizi z prodeje a za vystavené zboží -  tímto se musí stát plátcem DPH ze stejného titulu jako je přijmutí služby AdWords?
A pokud by prodával zboží v e-shopech, které jsou v zemích EU (e-shopy jsou plátci) tak se také musí stát plátcem DPH nebo tím, že se jedná o EU, se plátcem stát nemusí (jen v případě překročení limitu prodeje)
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14980
Prodej zboží na zahraničních e-shopech
« Odpověď #1 kdy: Květen 28, 2012 »

Pokud platí provizi za zprostředkování prodeje, tak se podle § 94 odst. 8 zákona o DPH stává plátcem DPH.
Přijímá službu s místem plnění v tuzemsku od osoby povinné k dani neusazené v tuzemsku. Takovou osobou je buď podnikatelský subjekt ze 3. země, nebo osoba registrovaná k DPH v jiném členském státě EU.
IP zaznamenána
Stran: [1]