Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sluzba do EU neziskove organizaci  (Přečteno 946 krát)

insider

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Sluzba do EU neziskove organizaci
« kdy: Květen 23, 2012 »

Dobry den,

chtel bych se preinformovat ohledne platcovstvi dph. Jsem neplatce a fakturuji sluzbu do svedska neziskove organizaci. Uz nejakou dobu nazpet jsem si nekde nasel, ze pokud je faktura na neziskovku tak se platcem dph stat nemusim. Bohuzel se k tomu ale ted nemuzu nikde proklikat abych se ujistil. Takez otazka zni - existuje toto pravidlo vubec?
+ jeden poddotaz - co by mela faktura do zahranici obsahovat a v jakem by mela byt jazyce?

Dekuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Sluzba do EU neziskove organizaci
« Odpověď #1 kdy: Květen 23, 2012 »

§ 94/11 zákona o DPH:
 Osoba povinná k dani se sídlem nebo místem podnikání v tuzemsku, která poskytuje služby s místem plnění v jiném členském státě podle § 9 odst. 1, se stává plátcem dnem poskytnutí těchto služeb, POKUD POVINNOST PŘIZNAT A ZAPLATIT DAŇ VZNIKÁ PŘÍJEMCI SLUŽBY.

.... jestliže švédská neziskovka nemusí přiznat daň ve Švédsku, tak se nemusíte stát plátcem DPH v ČR.

Obsah faktury a jazyk, ve kterém bude vystavena, si dohodněte s odběratelem. Pokud budete vystavovat ve švédštině, tak FÚ může (ale nemusí) požadovat překlad. Faktura může být i dvojjazyčná.
IP zaznamenána
Stran: [1]