Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: souběh podnikání a zaměstnání vs. paušální výdaje  (Přečteno 12773 krát)

katka73

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
souběh podnikání a zaměstnání vs. paušální výdaje
« Odpověď #15 kdy: Únor 20, 2014 »

dobrý den,
znovu se vracím k danovému zvýhodnění na děti. V článku \"Paušální výdaje procentem\" se uvádí, že při souběhu zaměstnání a OSVČ je možnost daň. zvýhodnění jen pokud bude dílčí základ daně ze kterého uplatnuji paušál vyšší než polovina celkového danového základu. Vjiných článcích jsem se dočetla, že je to naopak - pokud mám výšší základ daně ze zaměstnání, tak mohu zvýhodnění na děli uplatnit.
Příklad: základ daně ze zaměstnání cca 150tisíc, příjem ze živnosti 90tisíc a paušál 60%, tedy základ daně z podnikání 36 tisíc.
Je v tomto případě nárok na zvýhodnění?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
souběh podnikání a zaměstnání vs. paušální výdaje
« Odpověď #16 kdy: Únor 20, 2014 »

Dobrý den. V článku Paušální výdaje procentem je uvedeno: \"Pokud jsme zároveň zaměstnaní, týká se nás toto omezení jen tehdy, když součet dílčích základů daně, u kterých jsme uplatnili paušální výdaje, je vyšší, než polovina našeho celkového daňového základu.\"

Pokud je součet dílčích základů daně, u kterých jsme uplatnili paušální výdaje, nižší než polovina celkového daňového základu, tak se nás toto omezení netýká, a můžeme si uplatnit daňové zvýhodnění na vyživované děti a slevu na druhého manžela.  

Jestliže máte dílčí základ daně ze závislé činnosti 150 tis. Kč a dílčí základ daně z podnikání 36 tis. Kč, pak dílčí základ daně, u kterého jste uplatnila paušální výdaje, činí pouhých 19,35% z celkového základu daně a máte tedy nárok na daňové zvýhodnění.
IP zaznamenána

katka73

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
souběh podnikání a zaměstnání vs. paušální výdaje
« Odpověď #17 kdy: Únor 21, 2014 »

Díky za odpověď , nějak jsem se do toho zamotala. Už je vše jasné. Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]