Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Neplátce DPH poskytující služby plátci DPH v Německu  (Přečteno 2068 krát)

Fany

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den, jsem OSVČ neplátce DPH a potřeboval bych vědět moje povinnosti, když poskytuji služby plátci DPH v Německu. Jedná se o volnou živnost, obor výstavba výstavních stánků. Hlavně mě zajímá jestli se musím stát plátcem DPH a podávat čtvrletní přiznání a přehledy vykonaných služeb a zda mám ještě nějaké povinnosti vůči českému FÚ, či německému FÚ. Moc děkuji F.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Neplátce DPH poskytující služby plátci DPH v Německu
« Odpověď #1 kdy: Duben 25, 2012 »

Musíte se stát plátcem DPH. Německému plátci budete fakturovat bez daně a budete podávat souhrnné hlášení. Nebudete mít povinnosti vůči německému FÚ.
IP zaznamenána

robotnik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Neplátce DPH poskytující služby plátci DPH v Německu
« Odpověď #2 kdy: Květen 04, 2012 »

Dobrý den,

mám podobný dotaz, jsem neplátce DPH, živnost volná a fakturuji za služby provedené v číně čínské firmě. Na faktuře jsem uvedl DPH 0% a větu, místo plnění se přesouvá mimo tuzemsko dle 9/1 ZDPH. Zajímá mě jestli se fakturací do 3. zemí stávám také automaticky plátcem DPH.
Pokud zůstávám neplátcem, je problém, že jsem do faktury uvedl svoje DIČ, DPH 0% a některé další náležitosti plátce DPH ?

Děkuji za radu
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Neplátce DPH poskytující služby plátci DPH v Německu
« Odpověď #3 kdy: Květen 07, 2012 »

Fakturací do 3. země se nestáváte automaticky plátcem DPH. Do faktury byste neměl uvádět náležitosti plátce DPH.
IP zaznamenána
Stran: [1]