Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zákonný zástupce  (Přečteno 1783 krát)

Jiřina

  • Host
zákonný zástupce
« kdy: Prosinec 09, 2008 »

dobrý den.Jsem zdravotní sestra s dvacetiletou praxí.Udělala jsem si pedikérský kurs,který chci využít jen jako vedlejší činnost v mém současném zaměstnání.Přesto potřebuji pro živnostenský úřad zákonného zástupce?Existuje řešení,které by se v tomto případě bez garanta obešlo?Děkuji za odpověď,Jiřina
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zákonný zástupce
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 13, 2008 »

Pedikúra (a manikúra) je řemeslná živnost, u které je třeba prokázat kromě vzdělání v oboru též praxi. Pokud prokazujete odbornou způsobilost osvědčením o rekvalifikaci, pak bude živnostenský úřad zřejmě požadovat i doklad o vykonání čtyřleté praxe v oboru. Posouzení praxe je plně v kompetenci ŽÚ. Netuším, zda by vám mohli alespoň částečně uznat praxi zdravotní sestry, domnívám se ale, že nikoliv. Pokud nesplníte požadavek odborné praxe, tak bez garanta nedostanete živnostenské oprávnění.
IP zaznamenána

klementyna

  • Host
zákonný zástupce
« Odpověď #2 kdy: Leden 13, 2009 »

Dobrý den,na zdravotní škole jsem si udělala masérský kurz pro sportovní a rekondiční masáže s akreditací MŠMT,ted jsem si dodělala kurz medové masáže a bankování,je možné žádat o živn.list bez předchozí praxe a potřebuji nad sebou garanta?děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]