Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Neuplatněná sleva na poplatníka  (Přečteno 1582 krát)

Smolíková Hana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
Neuplatněná sleva na poplatníka
« kdy: Květen 18, 2012 »

Vážení, můj vnuk nastoupil 2.5.2012, což byl první pracovní den v měsíci, do nového zaměstnání. Při své první výplatě byl nemile překvapen. Zaměstnavatel mu neuplatnil slevu na poplatníka (na daň). Stalo se tak prý vinou jejich mzdového programu. Peníze mu budou vráceny až při ročním vyúčtování. Vnuk se mně ptá zda existuje nějaká možnost dřívějšího vrácení zadržených peněz. Nedovedu odpovědět a tak tuto otázku přenáším na Vás. Předem děkuji za Váš názor. S pozdravem Smolíková.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Neuplatněná sleva na poplatníka
« Odpověď #1 kdy: Květen 19, 2012 »

Zřejmě nastoupil 2.4.2012. Pokud nebyla sleva uplatněna vinou zaměstnavatele, tak by to podle mého názoru měla mzdová účetní opravit a v následujícím měsíci vnukovi rozdíl na dani vrátit. Pokud byla chyba na vnukově straně, nepodepsal včas prohlášení k dani, tak si bude muset počkat až na roční vyúčtování.

Zkuste položit dotaz v této diskusi: http://business.center.cz/business/diskuze/
scházejí se tam velmi šikovné a opravdu znalé mzdové účetní.
IP zaznamenána

Smolíková Hana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
Neuplatněná sleva na poplatníka
« Odpověď #2 kdy: Květen 20, 2012 »

Děkuji za odpověď. Myslela jsem si že mzdová účetní nějakou možnost opravy musí mít. Na druhou stranu vnukovi poradím, ať to raději moc nerozviřuje, protože je ve zkušební době. Byla by škoda, kdyby chybou jiného přišel o práci.
IP zaznamenána
Stran: [1]