Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup zboží z Číny  (Přečteno 1545 krát)

Evelinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
Nákup zboží z Číny
« kdy: Duben 24, 2012 »

Dobrý den,

chtěla jsem moc poprosit o radu. Můj manžel nakupoval zboží z Číny, pár zásilek mu dorazilo, ale poslední na nejvyšší částku již ne. Probíhalo to následovně: objednávka lamp, kdy číňani vystavili fakturu, kterou jsme zaplatili. Jakmile peníze dorazily na účet do Číny, tak se zadala do výroby zakázka a vyrobilo se požadované zboží. Jakmile bylo vyrobeno, tak se zaslalo nám. Několikrát to proběhlo v pořádku, ale poslední objednávka už neproběhla celá, byla na nejvyšší částku. Zadali jsme objednávku, dostali jsme fakturu, kterou jsme zaplatili a tak to zůstalo. Číňani nám po měsíci a něco řekli, že jim někdo hacknul systém a poštu a účet, který nám zaslali nebyl jejich, ale hackera, takže od nás nedostali peníze a žádné zboží nepošlou. Již to vyšetřuje policie, podali jsme na ně trestné oznámení. Chci se zeptat, zda bychom si tento výdaj mohli nějak dát do daňové evidence, vím, že jsme neobdrželi zboží, ale myslela jsem na základě trestného oznámení, že by to mohlo jít. Řádně jsme za zboží zaplatili a to, že jim někdo hacknul systém, za to my přeci nemůžeme a je to opravdu mnoho peněz. Fakturu a platbu fakturu máme, akorát tedy to nejdůležitější zboží nám chybí. Moc děkuji za rady.
IP zaznamenána
Stran: [1]