Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Režim přenesení daňové povinnosti-instalace  (Přečteno 12310 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Režim přenesení daňové povinnosti-instalace
« Odpověď #15 kdy: Září 18, 2012 »

Montér si nebude za tahání kabelů účtovat DPH, daň přiznáte a zaplatíte vy. Ve skutečnosti ale nebudete nic platit, neboť si zároveň uplatníte nárok na odpočet. Je to podobné, jako kdyby vám DPH naúčtoval montér, také byste si z jeho faktury uplatnil odpočet. Takhle si to zkrátka vyříkáte sám se sebou (sám si přiznám, sám si odečtu).

Když budete dále fakturovat firmě, která je plátcem, tak budete fakturovat v režimu přenesení, tedy bez DPH. Zákonu o DPH je docela putna, kdo je subdodavatelem a kdo hlavním dodavatelem. Režim přenesení daňové povinnosti se použije v případě, že se jedná o stavební práce zatříděné pod kódy 41 až 43 Klasifikace produkce CZ CPA a kdy jsou obě strany plátci. Tečka.
Může tam být výjimka například u obcí, které jsou plátci. Pokud dodají prohlášení, že přijaté plnění ani zčásti nepoužijí k uskutečnění svých ekonomických činností (těch, ze kterých odvádějí daň), tak nepoužijete režim přenesení a fakturujete jim s daní.
IP zaznamenána

ABCsecurity

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
Režim přenesení daňové povinnosti-instalace
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 07, 2012 »

Dobrý den,

prosím o radu.

mám několik faktur vydaných bez DPH v RPDP. Nechápu ten postup dopočítávání a vyúčtování.
DaŇ dopočítám a co dál? Prosím o pomoc.
Děkuji.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Režim přenesení daňové povinnosti-instalace
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 07, 2012 »

Dobrý večer,

jako dodavatel uvededete součet základů daní všech vystavených faktur na ř.25 Přiznání k DPH. Současně odevzdáte
( pouze elektronicky) Výpis z evidence pro daňové účely.

Jako dodavatel DPH nedopočítáváte, na faktuře uvedete např.: \"Daň ve výši 20 (14) % je povinen doplnit a přiznat plátce, pro kterého je plnění uskutečněno - § 92a) Zákona o DPH č.235/2004 Sb.\"
IP zaznamenána

sanjasin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
Režim přenesení daňové povinnosti-instalace
« Odpověď #18 kdy: Leden 06, 2013 »

Dobrý den,

Já, jako plátce dph dodám práci, která spadá do přeneseně daň. povinnosti, fakturuju bez dph, kde dph doplní odběratel, mám nárok žádat vrácení dph od FÚ za tyto faktury, když jsem žádné dph nevyfakturoval?

Protože kdybych toto dělal celé čvrtletí, nemám z čeho umořovat dph, ale mám náklady. Setkal jsem se s tím nedávno poprvé, tak se ptám.

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Režim přenesení daňové povinnosti-instalace
« Odpověď #19 kdy: Leden 06, 2013 »

Pokud se ptáte na uplatnění DPH na vstupu z přijatých daňových dokladů, tak máte nárok na odpočet. Jestliže budete v daném čtvrtletí fakturovat jen v režimu přenesení daňové povinnosti (nebudete mít  povinnost platit daň na výstupu, neboť jste ji přenesl na odběratele), tak v daňovém přiznání vykážete nadměrný odpočet, který vám FÚ vrátí.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]