Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup v pr. tržnici SAPA, zaúčtování do DE, DPH  (Přečteno 2935 krát)

suril

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s nákupem zboží v pražské tržnici SAPA? Dávají vám tam prodejci nějaké účtenky, paragony atd? Mohli jste si pak odečíst DPH?

Pokud vám doklad nedají, jak tento nákup zboží zavést jako náklad do daňové evidence?

Díky.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Nákup v pr. tržnici SAPA, zaúčtování do DE, DPH
« Odpověď #1 kdy: Duben 23, 2012 »

Možná mám mezeru - nevím co je to tržnice SAPA.
Každopádně bez dokladu o nákupu (faktura,pokladna, banka, karta) nemáte co účtovat a vydanou částku, do nákladů, dokážete jak?
Minulý týden jsem si nevzala doklad na 700,- Kč (myšlenky byly jinde). Pokladní mi sice chtěla vystavit KOPII dokladu, ale takových kopií může být třeba pět!!!. Tak jsem poučena a do účetnictví výdaj neuplatním.

Pokud prodejce něco prodává, a třeba nevystavuje doklady automaticky, na vyžádání je povinene tak učinit.
A umějí je i např Vietnamští trhovci.
IP zaznamenána

Pajjjinna

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
Nákup v pr. tržnici SAPA, zaúčtování do DE, DPH
« Odpověď #2 kdy: Duben 24, 2012 »

Dobrý den,
mám zkušenosti s nákupem zboží v tržnici SAPA. Nikdo vám tam nevystaví řádný daňový doklad, maximálně na kus papíru napíšou částku k zaplacení a nebo vám na vyžádání dají prázdný orazítkovaný paragon a tam si můžete napsat cokoliv, ale napřed je dobré zjistit, zda jsou plátci DPH a jestli je tato firma existující. Já jsem tento náklad raději oželela.
IP zaznamenána
Stran: [1]