Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: danit v zahraničí či v ČR?  (Přečteno 3111 krát)

JanaF

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
danit v zahraničí či v ČR?
« kdy: Duben 13, 2012 »

Dobrý den,
v ČR jsem registrovaná jako OSVČ, neplátce DPH. Vykonala jsem práci v Itálii (jednorázový úkon, žádné trvalé zaměstnání) a chtěla vystavit českou fakturu (s použitím daŇového domicilu). Bylo mi však řečeno, že pokud byla práce provedena na území Itálie, musím vše danit v Itálii (daň stržená ihned 30%). V minulosti jsem  příjmy z Itálie bez problémů danila u nás v ČR. Takže se ptám, kde je pravda? Pokud by se všechny příjmy ze zahraničí musely danit na území cizího státu, k čemu potom slouží daňový domicil? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
danit v zahraničí či v ČR?
« Odpověď #1 kdy: Duben 25, 2012 »

Pravda je v italském zákonu. Pokud jej neznáme, tak se asi pravdy nedobereme. Skutečnost, že máte daňový domicil v ČR, ještě neznamená, že nemusíte na území jiného státu platit daně. Pokud by například italský právník nebo daňový poradce vykonávali činnost na území ČR, tak tu také musejí zaplatit daň. Upraveno v § 22 zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]