Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: živnost sprostředkování k Hlavnímu pracovnímu poměru  (Přečteno 1681 krát)

zylvar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8

Dobrý den,
můj dotaz bude dosti obsáhlý ale jsem v tomto oboru nováček a z informací které jsem si přečetl z různých zdrojů informací mi jde halva kolem proto budu rád za každou pomoc.
chci si založit živnost zprostředkování tiskových služeb  nákup prodej a tvorbu webových stránek
při registraci živnostáku proto uvedu  volnou pracovní živnost 14,47,56,80.?

po uzavření a obdržení živnostenského listu musím kontaktovat zdravotní a sociální??? kuli tomu že budu mít vedlejší podnikatelsou činnost? i když zaměstnavatel za mě sociální a zdravotní platí?
 - budu platit zálohy měsíčně nebo ročně?
 - Daně mi bude dělat vlastní účetní v práci jen zahlásím že si je budu zpracovávat sám je to tak?
 - v případě že nebudu mít za rok žádné obraty platím socíální a zdravotní ? nebo platím jen poměrnou částku ze svého zisku?

jelikož pracuji v tiskárně můj podnikatelský záměr je takový že zadám zakázku od zákazníka v práci zde ji vyhotový a já ji pak s marží prodám zákazníkovy (je toto možné) ?


Předem děkuji za odpovědi
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
živnost sprostředkování k Hlavnímu pracovnímu poměru
« Odpověď #1 kdy: Duben 12, 2012 »

Přidala bych obor 62 (grafické a kresličské práce).

Zdravotní pojišťovnu a OSSZ můžete kontaktovat prostřednictví živnostenského úřadu. V jednotném registračním formuláři vyplňte část C _ oznámení správě sociálního zabezpečení a část D _ oznámení zdravotní pojišťovně a uvést, od kdy zahájíte samostatnou výdělečnou činnost. Pokud části C a D formuláře nevyplníte, tak si zajděte na ZP a na OSSZ osobně. Máte povinnost oznámit skutečné zahájení činnosti na ZP do 8 dnů od zahájení činnosti, na OSSZ do 8. dne měsíce, který následuje po měsíci, ve kterém jste zahájil výkon samostatné výdělečné činnosti. Jako zaměstnanec nebudete platit zálohy na zdravotní pojištění, pojistné doplatíte jednou za rok po podání přehledu o příjmech a výdajích. Zálohy na sociální pojištění v prvním roce neplatíte, v dalších letech až podle zisku za předcházející rok. Podrobněji zde:
http://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-a-nizky-zisk.php
http://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-vedlejsi-cinnost.php

Pokud budete mít hrubý příjem z podnikání vyšší než 6.000,- Kč za rok, tak na začátku příštího roku oznamte v práci účetní, že budete sám podávat daňové přiznání.

Pokud nebudete mít žádné obraty, tak nemusíte podávat daňové přiznán, roční zúčtování daně provede zaměstnavatel. Sociální ani zdravotní platit nebudete, ale podejte přehledy o příjmech a výdajích i když budou nulové.
IP zaznamenána

zylvar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
živnost sprostředkování k Hlavnímu pracovnímu poměru
« Odpověď #2 kdy: Duben 15, 2012 »

děkuji moc jste mi pomohla.
IP zaznamenána
Stran: [1]