Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Revitalizace nebyt prostor - daně  (Přečteno 5587 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Revitalizace nebyt prostor - daně
« Odpověď #15 kdy: Červenec 09, 2012 »

1) Moc tomu nerozumím, proč řádek 25, jste dodavatelem stavebních prací? Řádek 4 se vyplňuje při pořízení zboží z jiného členského státu EU.

2) Do přiznání k DPH se uvádí částka bez DPH (základ daně) + DPH. Jestliže přiznáte daň a uplatníte nárok na odpočet v rámci jednoho přiznání k DPH, tak se to vynuluje hned. Pokud přiznáte daň k DUZP (to je vaše povinnost) a nárok na odpočet uplatníte později, například v přiznání za 4.Q 2012, tak se to také vynuluje, ale později (v 2. Q. zaplatíte a ve 4. Q odečtete).

Pokud jde o opravu bytového domu, tak je DPH 14%. Daň se uvádí v ř. 11 a v ř. 44.

Jestliže máte možnost využít služeb daňového poradce, tak se raději řiďte jeho pokyny, nikoliv anonymní internetovou diskusí.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Revitalizace nebyt prostor - daně
« Odpověď #16 kdy: Červenec 19, 2012 »

1) Máte pravdu, takže vyplním příjemce, tzn. nás (FO podnikatel plátce), částku bez dph a hotovo? tuším že ještě dodavatele.

2) Zkusím tedy přiznat + uplatnit v 2q, tzn. vynulovat. To bude ideální a nejjednodušší.

Cena bez dph 52000,-Kč (Dph 14% 7280,-Kč)

uvedla jsem na řádek 11 a řádek 44,

je to tedy správně? nic se neplatí, nic se nevrací hotovo. Je to logické, dph nebudu platit a pak si ji nárokovat. Prostě se to vynuluje hned. Ale zajímavé je, že se mi vpodstatě o 7280,-Kč daň povinnost snížila. Dostala jsem se do menšího nad. odpočtu.

Jinak používám soft od form studia.

2a)

Majitel, který si nechal okna vyměnit (šéf, plátce dph,) eviduji do daň. evidence tedy pouze cenu bez dph tzn. 52000,-Kč bez nároku na nic.

Musím tuto fa na 52000,-Kč bez dph zaevidovat do 6měsíce v DE nebo mohu dát i do 7.měsíce? (plnění je 18.6).


Moc děkujííííí za odpovědi, Z.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Revitalizace nebyt prostor - daně
« Odpověď #17 kdy: Červenec 20, 2012 »

Paní Zdeno žádám vás o radu - doplňění. Děkuji moc Z.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Revitalizace nebyt prostor - daně
« Odpověď #18 kdy: Červenec 20, 2012 »

1) Ve výpisu z evidence zaškrtnete, že jej vyplňujete jako odběratel. Do řádku (zřejmě budete mít jen jeden) uvedete DIČ dodavatele, kód 4, DUZP podle faktury a základ daně. Rozsah plnění se u stavebních prací nevyplňuje.

2) Ano, je to správně.

2a)
Do daňové evidence, kterou vedete pro účely daně z příjmů, uvádíte jen částku bez DPH.  Je celkem jedno, kdy výdaj zapíšete do DE, nemělo by to být před zaplacením a pokud si chcete uplatnit daňový výdaj, tak je třeaba zapsat nejpozději k 31.12.2012.  Jestli zatím nevíte, zda si uplatníte daňový výdaj a umožňuje vám to program, tak si výdaj zapište do DE hned při úhradě pod nějakým nedaňovým druhem. Na konci roku se k němu vraťte, a pokud dojdete k závěru, že by se hodil daňový výdaj, tak přepište druh výdaje na daňový.

Já jsem si zavedla u příjmů i výdajů nedaňový druh NEZ. Tam mydlím všechny příjmy a výdaje, které nejsem schopna v okamžiku pořizování dokladů identifikovat. Když si s podnikatelem vyjasníme, o co jde, tak jenom přepíši druh (třeba na příjem z podnikání nebo provozní režii, nebo osobní spotřebu), případně doplním odkaz na fakturu, kterou jsem z podnikatele dodatečně vylámala.
IP zaznamenána

zabiocko

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 188
Revitalizace nebyt prostor - daně
« Odpověď #19 kdy: Říjen 28, 2013 »

Další krok - nebytovky byly zrevitalizovány - zatepleny, majiteli vznikl dluh resp. část dluhu která majiteli náleží dle podílové plochy na bytovém domě 300tis.Kč.

Vedení svj a majitel se dohodli na mimořádné úhradě majitelem nebytu mimo úvěr tzn. úvěr již nebude splácet.

Majiteli byla vystavena FA od správce domu - byt. družstva na 22tis.Kč - část. úhrada (nelze uplatnit dph?)
zbytek tzn. 278tis. majitel převede z b.u. na účet svj. ( s této částky lze uplatnit odpočet dph?)
Pravdepodobně nikoliv, jen se ujištuji. Také mě zajímá jak zapsat v DE a je to tedy nadaňový výdaj?

Tzn. bude zapsán 0% sazbě? NP je v obych. majetku k ceně mohu tedy přičíst tuto sumu 300tis. na revitalizaci tzn. PC + 300tis. + náklady na vlastní výměnu oken, O.K.?
Tzn. cena nemovisti v obych. majetku vzroste.

Snad jsem na nic nezapomněla.

Velmi děkuji.

Z.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]