Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: vyúčtování daně ze závislé činnosti  (Přečteno 6559 krát)

simmka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24

Teď jsem zjitila, že v září 2011 nebyla strhnuta a zaplacena zálohová daň 160 ,-
to strhnu teď v březnu 2012
a zaznamenám to potom to vyúčtování daně ze závislé činnsoti 2012 ve sloupci č. 7 a vyplním přílohu č. 3

narazila jsem v pokyne pro rok 2011 na jednu poznámku ke sloupci č. 6 a 7 = že opravy je nutné provést dodatečné vyúčtování daně ze závislé činnosti

takže to nebudu zaznamenávat ve vyúčtování 2012 a musím podat dodatečné vyúčtování daně ze závislé činnosti 2011? jak mám správně postupovat?
děkuji za odpověď
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
vyúčtování daně ze závislé činnosti
« Odpověď #1 kdy: Leden 30, 2013 »

Dobrý večer, prosím Vás, jestliže jste provedli bývalému zaměstnanci v 02/ 2012 RZD ( ukončení PP 08/2011, odchod do star.důchodu) , uvádíte jej do počtu zaměstnanců v tabulce 05, str.1 Vyúčtování ?

Díky
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
vyúčtování daně ze závislé činnosti
« Odpověď #2 kdy: Leden 30, 2013 »

Dobrý večer, paní Jaromíro, osobně  bych neuváděla, ale uvidíme co názor paní Zdeny, ještě jsem se s odchodem do důchodu nesetkala. Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vyúčtování daně ze závislé činnosti
« Odpověď #3 kdy: Leden 30, 2013 »

Také bych neuváděla. V pokynech nám říkají, že máme uvést počet zaměstnanců s příjmy podle § 6 ZDP. S bývalým zaměstnancem už nemáte uzavřený pracovně právní vztah, takže jej nepovažuji za zaměstnance.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
vyúčtování daně ze závislé činnosti
« Odpověď #4 kdy: Leden 30, 2013 »

Paní Zdeno, jste úžasná, jak z Vás hned \"vypadne\" číslo paragrafu, všem pěkný večer, Jana
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
vyúčtování daně ze závislé činnosti
« Odpověď #5 kdy: Leden 31, 2013 »

Paní Zdeno a paní JANO, moc Vám oběma děkuji za názory.

Přeji pěkný večer.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
vyúčtování daně ze závislé činnosti
« Odpověď #6 kdy: Leden 31, 2013 »

Ještě k tomu doplním : automaticky jsem taky psala počet \"bez\", ale můj program mi uvedl včetně tohoto bývalého zaměstnance, u kterého jsem jen prováděla RZD, tak mě to zmátlo.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
vyúčtování daně ze závislé činnosti
« Odpověď #7 kdy: Únor 01, 2013 »

Paní Jaromíro, taky to tak občas mám, že mne program tlačí do něčeho, co se mi nezdá, a pak mám nad čím přemýšlet. Mějte pěkný den, Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
vyúčtování daně ze závislé činnosti
« Odpověď #8 kdy: Únor 01, 2013 »

Už Vám někdy někdo kontroloval správnost vykázaného počtu zaměstnanců? Hrozí za nesprávně vykázaný počet zaměstnanců nějaký finanční postih? Jestliže si na obě otázky odpovíte NE, tak asi nemá smysl si s tím lámat hlavu. Jsou i příjemnější věci, nad kterými se dá přemýšlet:-)
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
vyúčtování daně ze závislé činnosti
« Odpověď #9 kdy: Únor 01, 2013 »

Paní Zdeno pěkný večer, sedám na zadek, Váš neobyčejný selský rozum nemá hranic....fakt přemýšlím občas nad nepodstatným. Nevím jestli je  to
k smíchu či k pláči.  Jana
IP zaznamenána

jedle

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 95
vyúčtování daně ze závislé činnosti
« Odpověď #10 kdy: Březen 05, 2014 »

Prosím o radu...
 Zaměstnanec v osobním bankrotu, při  ročním zúčtovaní daně ze závislé činnosti vyšel přeplatek z titulů - hypotéka, dary, penzijko, životko - NE DAŇOVÝ BONUS a má otázka je, zda tento přeplatek je \"mimořádným příjmem\" určeným pro zabavení v CELÉ  výši.
Všude čtu jen o daňovém bonusu :o(
IP zaznamenána
Stran: [1]