Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přerušení podnikání a skladové zásoby  (Přečteno 2371 krát)

Hrubá

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přerušení podnikání a skladové zásoby
« kdy: Březen 30, 2012 »

Dobrý večer,v srpnu 2010 jsem přerušila podnikání (hlavní činnost) na dva roky, tedy do srpna 2012. Tuto skutečnost jsem řádně ohlásila všem úřadům. Za rok 2010 jsem podala DPFO, ve kterém jsem měla vyplněný příjem cca 4500,- , výdaje cca 9000,- , úroky z hypotéky cca 80.000,- , slevu na poplatníka a výsledná daňová povinnost byla 0,-. Ve skladu mi zůstaly zásoby cca 35 000,- , tuto částku jsem měla vyplněnou v tabulce v příloze č. 1, jako konečný stav zásob.Dnes jsem chtěla vyplnit nulové přiznání za rok 2011(celý rok přerušení) a zjistila jsem z vaší diskuze, že jsem zřejmě v minulém přiznání měla upravit základ daně o nespotřebované zásoby. Teď v tom mám zmatek, jak nyní postupovat, jestli mám o zásoby zvýšit daňový základ alespoň nyní, nebo sklad nechat jak je a v srpnu zase pokračovat v podnikání, nebo podávat dodatečné DP ? Daň by se nijak nezměnila, stále by byla 0. Je mi divné, že mě FÚ nijak nevyzval k nápravě, tak bych nerada,aby z toho byl nějaký problém nyní.
S tím souvisí ještě další dotaz, jakou hodnotu zásob bych vykazovala v tabulce jako konečnou, pokud bych provedla zdanění ? Zůstala by stále 35.000,- nebo 0 ? Ptám se zřejmě jako naprostý neumětel,ale dost mě zaskočila složitost přerušení podnikání:-( Myslela jsem, že sklad zůstane po celou dobu ve stejném stavu. Předem moc děkuji za nápovědu.
IP zaznamenána
Stran: [1]