Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Termíny podání přehledů a plateb  (Přečteno 4271 krát)

Toja

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
Termíny podání přehledů a plateb
« kdy: Březen 30, 2012 »

Dobrý den,
prosím o radu, kdy jsou nejzazší termíny pro podání daňového přiznání, přehledů pro ZP a OSSZ, doplatků (daně a pojistného) za rok 2011 a nových záloh.
Moc děkuji.

Nejzazším termínem pro podání:
1. daně z příjmu za rok 2011 bez daňového poradce je: ........ 10. 4. 2012
2. přehledu ZP za rok 2011 bez daňového poradce je: .........     2. 5. 2012
3. přehledu OSSZ za rok 2011 bez daňového poradce je: ......... 2. 5. 2012

4. Nejzazším termínem pro doplatek daně z příjmu je: ..........  10. 4. 2012

Doplatky pojistného:
5. OSSZ nejpozději do 8 (?) dnů po podání přehledu, tj., nejzazší termín je:....... 10. 5. 2012

6. ZP nejpozději do 8 (?) dnů od podání daňového přiznání (správně?), tj., nejzazší termín je:.........
    ... do 8 dnů po podání přehledu, nejpozději do 10. 5. 2012

Změna výše záloh při nejzazším podání přehledů:
7. Nová záloha na ZP za měsíc .....květen , splatná....... do 8.6.2012
8. Nová záloha na SP za měsíc...květen , splatná.........  do 20. 6. 2012


Děkuji.
Toja
IP zaznamenána

Toja

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 55
Termíny podání přehledů a plateb
« Odpověď #1 kdy: Duben 05, 2012 »

Dekuji za doplneni terminu.
Termin 10.4. pro podani Prehledu daně z příjmu za rok 2011 me prekvapil. Mela jsem za to, ze je to 2.4. a tak jsem to krkolomne resila, protoze jsem nebyla v CR. Kdyz jsem tedy odeslala dan z prijmu bankovnim prevodem take dne 2.4., tak to vypada, ze to bude v poradku bez penalizace?

A jeste prosim k bodu 6: Doplatek pojistneho pro ZP:

Letos uz neplati, ze se musim pojistne uhradit do 8 dnu od podani DANOVEHO prehledu, nikoli prehledu pro ZP?
To znamena, ze nemusim doplatit pojistne pro ZP do 10.4. (danove priznani jsem podala 2.4.), ale az kdyz podam prehled pro ZP dne 2.5., tak doplatim pojistne za 2011 az do 10.5.?
   
Nebo to snad neplatilo ani loni a doplacela jsem to nespravne?

Dekuji opet za Vasi odpoved.
Toja
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Termíny podání přehledů a plateb
« Odpověď #2 kdy: Duben 07, 2012 »

Citace: Toja
Dekuji za doplneni terminu.
Termin 10.4. pro podani Prehledu daně z příjmu za rok 2011 me prekvapil. Mela jsem za to, ze je to 2.4. a tak jsem to krkolomne resila, protoze jsem nebyla v CR. Kdyz jsem tedy odeslala dan z prijmu bankovnim prevodem take dne 2.4., tak to vypada, ze to bude v poradku bez penalizace?

A jeste prosim k bodu 6: Doplatek pojistneho pro ZP:

Letos uz neplati, ze se musim pojistne uhradit do 8 dnu od podani DANOVEHO prehledu, nikoli prehledu pro ZP?
To znamena, ze nemusim doplatit pojistne pro ZP do 10.4. (danove priznani jsem podala 2.4.), ale az kdyz podam prehled pro ZP dne 2.5., tak doplatim pojistne za 2011 az do 10.5.?
   
Nebo to snad neplatilo ani loni a doplacela jsem to nespravne?

Dekuji opet za Vasi odpoved.
Toja
Termín pro odevzdání daňového přiznání je 2. duben 2012. Pokud odevzdáte později a zpoždění nebude delší než 5 pracovních dnů, tak nebudete platit pokutu za opožděné tvrzení daně.
Termín pro odvod daně z příjmů je 2.4.2012. Pokud zaplatíte později a zpoždění nebude delší než 4 pracovní dny, tak nebudete platit úrok z prodlení. Jestliže jste dala příkaz 2.4., tak bude  platba připsána na účet FÚ zřejmě 4.4., ještě v beztrestném období.

Loni se muselo doplatit zdravotní pojištění do 8 dnů od podání daňového přiznání. Bylo to nesmyslné ustanovení, protože přehled se mohl odevzdat do konce dubna. Ovšem dokud nevyplníte přehled, tak nevíte, kolik máte doplácet. Někdy v srpnu 2011 vyšla novela zákona o pojistném na VZP, která tento nesmysl napravila, doplatek je třeba uhradit do 8 dnů od odevzdání přehledu o příjmech a výdajích. Termíny pro odevzdání přehledů a pro doplatky ZP a SP už jsou tedy (opět) stejné. Jestliže odevzdáte přehled 2.5.2012, tak doplatíte pojistné do 10.5.2012 (v tento den jej musí mít pojišťovna připsaný na účtu).
IP zaznamenána

Filip90

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
Termíny podání přehledů a plateb
« Odpověď #3 kdy: Duben 28, 2012 »

Dobry den, chtel bych se zeptat, co by se stalo, kdybych doplatil nedoplatek na socialnim a zdravotnim pojisteni pozdeji nez toho 10. ? Take tam jsou napriklad ty 4 dny jak uvadite u dane z prijmu? Dekuji Vam moc za odpoved.



Citace: Zdena
Citace: Toja
Dekuji za doplneni terminu.
Termin 10.4. pro podani Prehledu daně z příjmu za rok 2011 me prekvapil. Mela jsem za to, ze je to 2.4. a tak jsem to krkolomne resila, protoze jsem nebyla v CR. Kdyz jsem tedy odeslala dan z prijmu bankovnim prevodem take dne 2.4., tak to vypada, ze to bude v poradku bez penalizace?

A jeste prosim k bodu 6: Doplatek pojistneho pro ZP:

Letos uz neplati, ze se musim pojistne uhradit do 8 dnu od podani DANOVEHO prehledu, nikoli prehledu pro ZP?
To znamena, ze nemusim doplatit pojistne pro ZP do 10.4. (danove priznani jsem podala 2.4.), ale az kdyz podam prehled pro ZP dne 2.5., tak doplatim pojistne za 2011 az do 10.5.?
   
Nebo to snad neplatilo ani loni a doplacela jsem to nespravne?

Dekuji opet za Vasi odpoved.
Toja
Termín pro odevzdání daňového přiznání je 2. duben 2012. Pokud odevzdáte později a zpoždění nebude delší než 5 pracovních dnů, tak nebudete platit pokutu za opožděné tvrzení daně.
Termín pro odvod daně z příjmů je 2.4.2012. Pokud zaplatíte později a zpoždění nebude delší než 4 pracovní dny, tak nebudete platit úrok z prodlení. Jestliže jste dala příkaz 2.4., tak bude  platba připsána na účet FÚ zřejmě 4.4., ještě v beztrestném období.

Loni se muselo doplatit zdravotní pojištění do 8 dnů od podání daňového přiznání. Bylo to nesmyslné ustanovení, protože přehled se mohl odevzdat do konce dubna. Ovšem dokud nevyplníte přehled, tak nevíte, kolik máte doplácet. Někdy v srpnu 2011 vyšla novela zákona o pojistném na VZP, která tento nesmysl napravila, doplatek je třeba uhradit do 8 dnů od odevzdání přehledu o příjmech a výdajích. Termíny pro odevzdání přehledů a pro doplatky ZP a SP už jsou tedy (opět) stejné. Jestliže odevzdáte přehled 2.5.2012, tak doplatíte pojistné do 10.5.2012 (v tento den jej musí mít pojišťovna připsaný na účtu).
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Termíny podání přehledů a plateb
« Odpověď #4 kdy: Duben 29, 2012 »

Doplatky musejí mít pojišťovny připsané na účtech nejpozději 10. května. Pokud zaplatíte později, tak předepíší penále ve výši 0,05% dlužné částky za každý kalendářní den prodlení.
IP zaznamenána

Filip90

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
Termíny podání přehledů a plateb
« Odpověď #5 kdy: Duben 30, 2012 »

Citace: Zdena
Doplatky musejí mít pojišťovny připsané na účtech nejpozději 10. května. Pokud zaplatíte později, tak předepíší penále ve výši 0,05% dlužné částky za každý kalendářní den prodlení.
Pisete pojistovny, a co tedy MSSZ, ti to udelaji stejne? Nebo jak je to u nich?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Termíny podání přehledů a plateb
« Odpověď #6 kdy: Duben 30, 2012 »

Stejně.
IP zaznamenána

Filip90

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
Termíny podání přehledů a plateb
« Odpověď #7 kdy: Květen 01, 2012 »

Dekuji moc, a ty nove vypoctene zalohy platit tedy v cervnu?




Citace: Zdena
Stejně.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Termíny podání přehledů a plateb
« Odpověď #8 kdy: Květen 01, 2012 »

Pokud odevzdáte přehledy v květnu, tak květnové zálohy platíte už v nové výši. Záloha na ZP je splatná v období od 1.5. do 8.6. a záloha na SP je splatná v období od 1.6. do 20.6.2012.
IP zaznamenána
Stran: [1]