Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prodej a výkup předmětů kulturní hodnoty  (Přečteno 841 krát)

Businessman.m.n.20

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Prodej a výkup předmětů kulturní hodnoty
« kdy: Březen 26, 2012 »

Dobrý den,

Měl bych na vás malý dotaz.

Chystám se zřídit internetový antikvariát - především by šlo o prodej Bohemikálních tisků (před rokem 1800) - a to na území ČR ... nechystám se nic vyvážet do zahraničí.



Podle zákonů, které jsem pročítal se už ale jedná o předměty kulturní hodnoty.....a na ty se vztahují trošku jiná pravidla....jako například podle toho jak jsem pochopil musím ke každé knize opatřit osvědčení a již by se nejednalo o živnost volnou,ale vázanou...a tam se musím prokázat příslušným vzděláním....

Ale to vše se mi zdá trošku zvláštní a nesmyslné...přeci jen je nesmysl každou knihu posuzovat podle toho kdy byla vydána.....i když se jedná o knihy starší 200 i 300 let,tak se nemusí jednat o nijak zvlášť cenné kousky....některé mají hodnotu i jen několik set korun.....a to určitě nepovažuji za předměty kulturní hodnoty....podle mých zkušeností se naprostá většina knih pohybuje v cenách do 10 000Kč,- jen zlomek se dostane s cenou dále....téměř nikdy však na více než 100 000Kč,-


A můj dotaz spočívá v tom,jestli se moje činnost dá považovat jako běžné provozování antikvariátu ( které patří do volné živnosti - Zastavárenská činnost a maloobchod s použitým zbožím) ,nebo se již jedná o živnost vázanou - prodej a vývoz předmětů kulturní hodnoty

Nerad bych se dostal do problémů.


Mockrát vám děkuji za pomoc a přeji pěkný den.
IP zaznamenána
Stran: [1]