Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: sociální pojištění - hlavní a vedlejší činnost  (Přečteno 1490 krát)

stamarh

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22

Dobrý den, prosím o radu jak vyplnit přehled soc. pojištění za rok 2011. Od 1.1.2011 do 31.5.2011 jsem byl zaměstnanec a současně OSVČ vedlejší činnost. Zaměstnavatel mi odváděl zálohy na soc. a zdravotní pojištění. Od 1.6.2011 do 31.12.2011 jsem OSVČ s hlavní činností.Zálohy  soc. pojištění jsem platil v měsících 6-12 . V tiskopisu jsem uvedl příjem z činnosti OSVČ 1.-12 měsíc., rozdělil měsíce hlavní činnosti 7 , vedlejší 5.Musím zadat i příjem ze zaměstnání do řádku 37 a odečíst zálohu na  soc. pojištění sraženou zaměstnavatelemv řádku 4 ?nebo se příjem ze zaměstnání do tohoto přehledu neuvádí ? Děkuji Staňa
IP zaznamenána

Aliza

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
sociální pojištění - hlavní a vedlejší činnost
« Odpověď #1 kdy: Duben 12, 2012 »

Dobrý den,

jsem zamestnanec a měla jsem i další příjem ze ZČ, podala jsem daňové přiznání. Manžel je OSVČ. Chtěl by podat dodatečné daňové přiznání a uvést mě jako spolupracující osobu. Mám také vyplňovat formulář na soc. a zdrav. pojištění ? Děkuji Alena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
sociální pojištění - hlavní a vedlejší činnost
« Odpověď #2 kdy: Duben 12, 2012 »

Napřed se musíte zaregistrovat na OSSZ a u své zdravotní pojišťovny (měla jste se zaregistrovat hned při zahájení činnosti, za opožděnou registraci může být pokuta). Spolupracující osoby jsou povinny podat přehled o příjmech a výdajích.
IP zaznamenána
Stran: [1]