Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Poskytnutí reklamní služby do třetí země  (Přečteno 1695 krát)

KJ9

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10

Dobrý den,

prosím o zodpovězení těchto otázek:

 jsem plátce DPH, vedu daňovou evidenci. Poskytuji elektronické a reklamní služby osobě mimo EU (třetí země). Myslím, že ať už je příjemce služby plátce (§9 zákona o DPH) nebo neplátce DPH (§ 10h zákona o DPH), místem plnění je zahraničí a jedná se proto o plnění osvobozené od daně.

Do jakého sloupce v daňové evidenci tato transakce vstupuje? (myslím, že se jedná o osvobozené plnění ale nevím jestli s nárokem na odpočet nebo bez nároku na odpočet daně)?

Pokud budu vydávat fakturu s nulovou DPH, jedná se o fakturu - daňový doklad nebo pouze o fakturu?

Mockrát děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

mgr.kelly

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Poskytnutí reklamní služby do třetí země
« Odpověď #1 kdy: Březen 22, 2012 »

Nemělo by se jednat spíše o vývoz služeb podle § 67?
IP zaznamenána
Stran: [1]