Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výpovědní lhůta  (Přečteno 2851 krát)

Rudu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Výpovědní lhůta
« kdy: Březen 22, 2012 »

Dobrý den,
jsem student a nedávno jsem si založil živnostenský list jako vedlejší činnost při studiu. Pracuji v jedné poradenské firmě a chtěl bych podat výpověď. Výpovědní lhůta je 6 měsícu. Můj dotaz zní, zda mohu pracovat na HPP, nebo na částečný úvazek v době této výpovědní lhůty? Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Výpovědní lhůta
« Odpověď #1 kdy: Březen 22, 2012 »

Pokud se obě strany nedohodnou na ukončení pracovního poměru dohodou, od toho je tu ta výpovědní lhůta. (Ve Vašem připadě činí, jak píšete, 6 měsíců), a po tuto dobu stále pracujete na HPP nebo částečný úvazek
IP zaznamenána

Rudu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Výpovědní lhůta
« Odpověď #2 kdy: Březen 22, 2012 »

Takže jestli to chápu dobře tak si nemohu teď najít práci, brigádu v době výpovědní lhůty, ikdyž to bylo podnikání na vedlejší/volnou činnost? Každopádně děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Výpovědní lhůta
« Odpověď #3 kdy: Březen 22, 2012 »

Promiňte, ale podnikáte, nebo jste zaměstnán?
IP zaznamenána

Rudu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Výpovědní lhůta
« Odpověď #4 kdy: Březen 22, 2012 »

Podnikání
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Výpovědní lhůta
« Odpověď #5 kdy: Březen 22, 2012 »

Pokud tedy nejste zaměstnán, nejste v žádném pracovněprávním vztahu, tak si sám rozhodujete. Jestli máte s nějakým subjektem uzavřenou nějakou \"výpovědní\" lhůtu, jste povinen dodržet případně sjednané závazky, ale nebrání Vám to, podle mého názoru, v dalších pracovních aktivitách.  
Pokud byste byl zaměstnán, tedy vykonával závislou činnost, tak výpovědní lhůta je nutná např. pro zapracování nového pracovníka, dokončení rozpracovaných úkolů atd.  
Jestli jsem vše nezodpověděla, popište situaci blíže.
IP zaznamenána

Rudu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Výpovědní lhůta
« Odpověď #6 kdy: Březen 22, 2012 »

Prostě mam živnostesnký list (zprostředkování obchodu a služeb), vedlejší činnost při studiu. A mam podepsanou smlouvu u poradenské společnosti, kde je nutný ten ŽL. V té společnosti jsem vedený jako spolupracovník (samostatný podnikatel), vykonávající činnost na základě smlouvy o obchodním zastoupení. Ve smlouvě mam udánu výpovědní lhůtu 6 měsíců.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Výpovědní lhůta
« Odpověď #7 kdy: Březen 22, 2012 »

Nevidím důvod, proč byste nemohl v této výpovědní době pracovat pro někoho jiného, dokonce na HPP. Ledaže by se třeba jednalo o  konkurenční poradenskou společnost a je to ve Smlouvě ošetřeno, případně by Vám v tom bránila pracovní doba.
IP zaznamenána

Rudu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Výpovědní lhůta
« Odpověď #8 kdy: Březen 22, 2012 »

Pro konkurenci nehodlám a podle smlouvy ani 12 měsíců nemohu. Pracovní dobu nemám stanovenou, je vyloženě na mě kolik klientů si najdu, tedy kolik času práci obětuji, takže v tom by taky neměl být problém. ŽL se chystám pozastavit a pracovat na HPP, brigádu.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
Výpovědní lhůta
« Odpověď #9 kdy: Březen 22, 2012 »

Tak to je jasné. V klidu můžete :-)
IP zaznamenána

Rudu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Výpovědní lhůta
« Odpověď #10 kdy: Březen 22, 2012 »

Tak to jsem rád. Děkuji za Váš čas a Vaše odpovědi. :)
IP zaznamenána
Stran: [1]