Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Paušální výdaje  (Přečteno 2985 krát)

hanulka2404

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Paušální výdaje
« kdy: Březen 14, 2012 »

Dobrý den,
moc prosím o radu, do loňského roku (2010) jsem vedla DE, v roce 2011 bych chtěla uplatnit výdaje paušálem a váhám nad tím, co je vlastně pro mě vše příjem? V roce 2011 mi byly uhrazeny pohledávky z roku 2010. Jestli jsem to správně pochopila, na ty bych měla podat dodatečné daňové přiznání. Čímž pádem by pro mě byly příjmem faktury roku 2011 (i neuhrazené?).
A jak se to promítne do sociálního a zdravotního pojištění, tam se podává taky opravný přehled?
Moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Paušální výdaje
« Odpověď #1 kdy: Březen 14, 2012 »

Za rok 2010 by jste musela podat dodatečné DAP, v kterém by jste upravila ZD o pohledávky, závazky....k 31.12.2010
Příjmem roku 2011 by byly jen faktury v roce 2011 uhrazené. Neuhrazené, vystavené 2011, by jste vedla jako pohledávky k 31.12.2011

 Přehled pro ZP opravný není potřeba, tam se uvádí Př - Vý ( ty zůstanou stejné)
 Přehled pro OSSZ je potřeba udělat opravný, tam se uvádí ZD a ten se změní.
IP zaznamenána

hanulka2404

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Paušální výdaje
« Odpověď #2 kdy: Březen 14, 2012 »

Moc děkuji za odpověď, jen se ještě zeptám a kdy se mi objeví pohledávky z roku 2011 v příznání? Pokud je v roce 2011 neuvedu jako příjem, tak je uvedu jako příjem, až v okamžiku zaplacení?
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Paušální výdaje
« Odpověď #3 kdy: Březen 14, 2012 »

Ano, budou příjmem, až v okamžiku zaplacení. Při uplatňování výdaje procentem, vedete seznam příjmů a POHLEDÁVEK.
IP zaznamenána

hanulka2404

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Paušální výdaje
« Odpověď #4 kdy: Březen 15, 2012 »

Děkuji.
IP zaznamenána

filiphd

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Paušální výdaje
« Odpověď #5 kdy: Březen 21, 2012 »

Dobrý den.
Mám na Vás prosbu,dělám poprvé daňové přiznání.Příjem cca 300000 a náklady cca 10000,zajímalo by mně jestli je pro mně výhodné využít paušální výdaje procentem.Z různých článků a diskusí jsem to moc nepochopil.Děkuji.
IP zaznamenána

jaromira

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 719
Paušální výdaje
« Odpověď #6 kdy: Březen 21, 2012 »

V každém případě je pro vás výhodnější výdajový paušál.
 I kdyby se vás týkal nejnižší %paušál, bude stále vyšší jak 10 000 Kč.
IP zaznamenána

filiphd

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Paušální výdaje
« Odpověď #7 kdy: Březen 21, 2012 »

Děkuji mockrát,velmi jste mi pomohla,krásný zbytek dne.
IP zaznamenána

filiphd

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Paušální výdaje
« Odpověď #8 kdy: Březen 21, 2012 »

Měl bych ještě dotaz.Pokud je má živnost v paušálu 60/40 % tak vydělanou částu převedu na oněch 60% a z toho se mi bude vypočítávat 15% daň?
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Paušální výdaje
« Odpověď #9 kdy: Březen 21, 2012 »

Ano, pokud např příjem činil Kč 100.000,- a procentní sazba výdajů Vaší činnosti je 60%, pak budete mít výdaje 60 tisíc,  zisk - základ daně, je 40 tisíc, máte možnost odečíst odečitatelné položky (dary, živ či penz pojištění...). Daň je jak píšete 15%, uplatníte také slevu na dani na poplatníka, ř. 64 přiznání. Jana
IP zaznamenána
Stran: [1]