Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přehled o příjmech a výdajích při nulovém výdělku  (Přečteno 2748 krát)

Martina3007

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,
od 9/2011 mám žl malo a velkoobchod,úřady mě však zdržely s provozovnou a vydělávat jsem začala až od ledna,
nemusela jsem tedy podávat daňové přiznání,pouze jsem podávala čestné prohlášení........,zálohy na pojištění jsem neplatila,
bylo mi řečeno abych je zaplatila až po prvním zdaňovacím období,což je tedy teď, musím tedy podávat
přehled o příjmech a výdajích pro pojišťovny?a jestli ano,jak ho mám  vyplnit?děkuji,jsem z toho jelen..
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přehled o příjmech a výdajích při nulovém výdělku
« Odpověď #1 kdy: Březen 19, 2012 »

Oznámila jste své zdravotní pojišťovně a OSSZ datum zahájení samostatné výdělečné činnosti?
IP zaznamenána

Martina3007

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
přehled o příjmech a výdajích při nulovém výdělku
« Odpověď #2 kdy: Březen 20, 2012 »

já ne,ale automaticky to udělala paní co zřizovala žl...
IP zaznamenána

Martina3007

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
přehled o příjmech a výdajích při nulovém výdělku
« Odpověď #3 kdy: Březen 20, 2012 »

asi se to nedá nijak dodatečne zrušit.. tenkrát mi nikdo s ničím neporadil,úřednice byla víc než nepříjemná :(
IP zaznamenána

nika.zarova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
přehled o příjmech a výdajích při nulovém výdělku
« Odpověď #4 kdy: Březen 21, 2012 »

dobry den,

prostrednictvím jednotneho registracniho formulare na ŽÚ bylo nahlaseno zahajeni samostatne vydelecne cinnosti, ale nemela jsem zadny prijem. Muj dotaz se tyka prehledu pro zdravotni pojistovnu a ossz, budu muset platit zdravotni a socialni, nebo je mozne napsat nejake cestne prohlaseni? jsem studentka takze zivnost je moje vedlejsi cinnost.

predem dekuji za odpoved.
S pozdravem

Zarova Veronika
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přehled o příjmech a výdajích při nulovém výdělku
« Odpověď #5 kdy: Březen 21, 2012 »

Citace: Martina3007
asi se to nedá nijak dodatečne zrušit.. tenkrát mi nikdo s ničím neporadil,úřednice byla víc než nepříjemná :(
Oznámení na ZP a na OSSZ se neděje automaticky, musíte vyplnit části C a D jednotného registračního formuláře.

Zavolejte si na zdravotní pojišťovnu a na OSSZ a zeptejte se, od kdy jste u nich registrovaná jako OSVČ. Pokud už od 09/2011, tak podejte přehled o příjmech a výdajích OSVČ za rok 2011.
Pokud jste OSVČ vedlejší, tak nemusíte platit zálohy.

Více informací zde:
http://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-vedlejsi-cinnost.php
http://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-a-nizky-zisk.php
http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přehled o příjmech a výdajích při nulovém výdělku
« Odpověď #6 kdy: Březen 21, 2012 »

Citace: nika.zarova
dobry den,

prostrednictvím jednotneho registracniho formulare na ŽÚ bylo nahlaseno zahajeni samostatne vydelecne cinnosti, ale nemela jsem zadny prijem. Muj dotaz se tyka prehledu pro zdravotni pojistovnu a ossz, budu muset platit zdravotni a socialni, nebo je mozne napsat nejake cestne prohlaseni? jsem studentka takze zivnost je moje vedlejsi cinnost.

predem dekuji za odpoved.
S pozdravem

Zarova Veronika
Podejte nulové přehledy o příjmech a výdajích a přiložte k nim potvrzení o studiu. Pokud jste studentkou a neměla jste žádné příjmy, tak nemusíte platit pojistné.
IP zaznamenána

nika.zarova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
přehled o příjmech a výdajích při nulovém výdělku
« Odpověď #7 kdy: Březen 21, 2012 »

Děkuji za odpověď :)
Veronika Zarova
IP zaznamenána
Stran: [1]