Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Výdaje u podnikání dle §9  (Přečteno 1157 krát)

MonikaHa

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 107
Výdaje u podnikání dle §9
« kdy: Březen 19, 2012 »

Dobrý den, FO nepodnikatel pronajímá část svého RD dle §9, ve zbývající části bydlí. Rodinný dům do majetku nevložil. V r. 2011 si nechal provést výměnu kotle a bojleru - může si tyto náklady uplatnit (samozřejmě dle poměru velikosti prostoru pronajímaného a obydleného)? Bojler i kotel slouží pro celý RD. Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14919
Výdaje u podnikání dle §9
« Odpověď #1 kdy: Březen 21, 2012 »

Může uplatnit poměrnou část výdajů na opravy. U příjmů z pronájmu (§ 9 ZDP) není třeba vkládat nemovitost do OM.
IP zaznamenána
Stran: [1]