Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zdravotní pojištění a pojistné plnění přes rok  (Přečteno 679 krát)

krultheking

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den,
rád bych se zeptal na \"drobný\" problém při vyplňování přehledu pro zdravotní pojišťovnu:
manželka obdržela v roce 2011 pojistné plnění za škodu na autě, která vznikla už v roce 2010. Tuto škodu nebylo možno uplatnit ve výdajích roku 2010 podle ZDP (§24 odst. 2 c)), proto v roce 2011 v daňovém přiznání pojistné plnění vylučuju ze základu daně (§23 odst. 4 e)). V přehledu pro ZP však takovou možnost (vyloučení z příjmů) postrádám - jak postupovat? platit zdravotní pojištění z pojistky mi připadne nemístné, mám poj. plnění natvrdo odečíst z příjmů (podle §7) nebo si mám do výdajů (podle §24) přičíst výdaje za škodu přestože vznikly už v roce 2010?
Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]