Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: dodatečné DP, přehledy SZ a ZP  (Přečteno 2015 krát)

ivankakolinska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
dodatečné DP, přehledy SZ a ZP
« kdy: Březen 18, 2012 »

Dobrý den! Prosím o radu při přechodu ze skutečných výdajů na výdaje procentem, jsem z toho zmatená...

1) V roce 2010 byly uplatňovány skutečné výdaje. Za rok 2011 budou uplatňovány výdaje % z příjmů. Za rok 2010 podám dodatečné daňové přiznání, kde se dodaní pohledávky 16 tis. a závazky 38 tis. Tyto dodaněné pohledávky byly uhrazeny v roce 2011. Domnívám se správně, že za rok 2011 už je do příjmů zahrnovat nebudu (jelikož byly dodaněny)?

2) Za rok 2010 budu muset podat opravný přehled pro OSSZ, jelikož se změnil daňový základ, u ZP se opravný přehled podávat nebude?

3) Za rok 2011 uvedu do přehledu pro ZP skutečné příjmy - tedy i dodaněné pohledávky roku 2010, jelikož byly uhrazeny v roce 2011? A do výdajů uvedu paušální výdaje, které mám na řádku č. 102 daňového přiznání - příloha č. 1.?

Moc moc děkuji za připomínky, hezký den!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
dodatečné DP, přehledy SZ a ZP
« Odpověď #1 kdy: Březen 18, 2012 »

1) Úhrada dodaněných pohledávek nebude zahrnuta do základu daně roku 2011. Jde o částky, které už byly jednou zdaněné.
 
2) Opravný přehled pro OSSZ ano ? pojistné vypočítáváte z daňového základu a ten se (úpravami základu daně v dodatečném daňovém přiznání) změní. Opravný přehled pro ZP ne _ pojistné vypočítáváte z rozdílu příjmů a výdajů a ten se úpravami základu daně nemění.

3) Do přehledu pro ZP příjmy i dodaněnými pohledávkami. Ve výdajích by měly být jen paušální výdaje z řádku 102 daňového přiznání. Pokud by byly ještě nějaké výdaje vztahující se k dodaněným pohledávkám, pak i tyto výdaje.  Co uvedete, to uvedete, stejně to zdravotní pojišťovna neumí zkontrolovat:-)
IP zaznamenána

ivankakolinska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
dodatečné DP, přehledy SZ a ZP
« Odpověď #2 kdy: Březen 19, 2012 »

Moc děkuji, chtěla jsem se ujistit, že to chápu správně ;-).
IP zaznamenána
Stran: [1]