Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: pronájem nebytových prostor a jejich opravy nájemcem  (Přečteno 2061 krát)

fifinka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89

Dobrý den Zdeno, mám velký problém. Pronájem nemovitosti s lesem. Společnost, které pronajímám objekt  mi neplatí pronájem a zato rekonstruuje celý objekt. Jedná se o milionové částky(1,6). Společnost mi prozatím neposkytla částku oprav. Jak mám postupovat v přiznání o pronájmu. Mé výdaje jsou pouze daň z nemovitosti, sekačka, pojištění a ztráty minu.let(100tis.). Můžu vyčíslit odpisy z tržní ceny(12mil-400tis odpis) nemovitosti? Když tohle přičtu a odečtu tak daním 1mil :(((.Nevím jak postupovat, aby mě to nezrujnovalo. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
pronájem nebytových prostor a jejich opravy nájemcem
« Odpověď #1 kdy: Březen 18, 2012 »

Dobrý den, doporučuji kontaktovat daňového poradce. Můžete vyhledat zde:
http://www.kdpcr.cz/search_advanced.asp?nDepartmentID=67&nLanguageID=1
IP zaznamenána

fifinka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 89
pronájem nebytových prostor a jejich opravy nájemcem
« Odpověď #2 kdy: Březen 28, 2012 »

Dobrý den paní Zdeno, ještě jsem se chtěla zeptat pokud je domluva pronajímatele a nájemce, že nájemce bude opravovat nemovitost do výše měsíčního nájmu.Pohledávky budou mezi sebou započteny. Znamená to, že ani jedna strana nebude danit? Ve smlouvě pak je, že po 3letech bude snižovat náklady na opravu. Takže rozdíl mezi příjmy a výdaje bude nepeněžitý příjem. Je tady, ale problém, že nájemce neposkytl doklady prokazující opravy?co s tím? díky katka
IP zaznamenána
Stran: [1]