Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH, obrat při poskytnuté službě v EU  (Přečteno 2902 krát)

Palajs

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
DPH, obrat při poskytnuté službě v EU
« kdy: Březen 14, 2012 »

Pěkně všechny zdravím,
paní Zdenko, mám na vás opět dotaz. Řeším otázku DPH. Na diskuzi jsem si našla stejné téma, které mě zajímá:
Český OSVČ - neplátce DPH provádí zámečnické a svářečské práce na nemovitosti v Nizozemsku. Fakturu vystavuje slovenské firmě - plátce DPH. Ze zákona a hlavně z Vaší diskuze jsem pochopila, že podle § 10 ZDPH mu nevyplývají žádné povinnosti k DPH.
Dále jsem si na Vašich stránkách přečetla, že do obratu nepatří přijaté úplaty s místem plnění mimo tuzemsko. To znamená, že ten obrat si vůbec nemusí hlídat??? Poskytuje pouze tyto služby slovenské firmě, v tuzemsku nic nikomu nefakturuje. Jelikož již v tomto měsíci, když jsem mu sečetla obraty, by v březnu překročil stanovený limit.
Za Vaši odpověď děkuji, mějte se moc hezky:) Pavlína M.
IP zaznamenána

fonamor

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH, obrat při poskytnuté službě v EU
« Odpověď #1 kdy: Březen 14, 2012 »

Dobry den, procitam vasi stranku ohledne DPH atd a uz jsem se v tom ztratila.
Jsem OSVC a nejsem zatim platcem DPH. Pro muj e-shop chci nakoupit zbozi v Nemecku a dale pak prodavat. Jedna se o obuv. Kdyz objednam u dodavatele zbozi, bude mi zapocitavat i 19 % DPH, ja to s touhle cenou nakoupim, nasledne prodam a budu to danit jeste jednou v CR? Prosim o odpoved, protoze na ruznych forech kazdy rika neco jineho a konecne jsem nasla stranky, kde jsou profici. Protoze ja zadne DIC nemam, kdy nejsem platcem, a vsude ho chteji, ale mam jen ICO. Doufam, ze to tak rikam spravne. Vrele dekuji za odpoved, bara
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH, obrat při poskytnuté službě v EU
« Odpověď #2 kdy: Březen 14, 2012 »

Citace: Palajs
Pěkně všechny zdravím,
paní Zdenko, mám na vás opět dotaz. Řeším otázku DPH. Na diskuzi jsem si našla stejné téma, které mě zajímá:
Český OSVČ - neplátce DPH provádí zámečnické a svářečské práce na nemovitosti v Nizozemsku. Fakturu vystavuje slovenské firmě - plátce DPH. Ze zákona a hlavně z Vaší diskuze jsem pochopila, že podle § 10 ZDPH mu nevyplývají žádné povinnosti k DPH.
Dále jsem si na Vašich stránkách přečetla, že do obratu nepatří přijaté úplaty s místem plnění mimo tuzemsko. To znamená, že ten obrat si vůbec nemusí hlídat??? Poskytuje pouze tyto služby slovenské firmě, v tuzemsku nic nikomu nefakturuje. Jelikož již v tomto měsíci, když jsem mu sečetla obraty, by v březnu překročil stanovený limit.
Za Vaši odpověď děkuji, mějte se moc hezky:) Pavlína M.
Dobrý večer, paní Pavlíno.
V tuzemsku mu nevyplývají žádné povinnosti k DPH, neboť místo plnění je podle § 10 ZDPH v Nizozemsku. Je možné, že má povinnost k registraci v Nizozemsku, záleží na znění nizozemského zákona o DPH.

Jestliže poskytuje pouze služby spojené s nemovitostí, která se nachází mimo území ČR (je jedno, komu je fakturuje), tak si nemusí hlídat obrat, tyto služby se do obratu pro povinné plátcovství nezapočítávají.

Kopíruji příslušnou část ustanovení § 6/2 ZDPH:
(2) Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí souhrn úplat bez daně, včetně dotace k ceně, které osobě povinné k dani náleží za uskutečněná plnění, kterými jsou dodání zboží, převod nemovitosti a poskytnutí služby, S MÍSTEM PLNĚNÍ V TUZEMSKU, jde-li o úplaty za ....
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPH, obrat při poskytnuté službě v EU
« Odpověď #3 kdy: Březen 14, 2012 »

Citace: fonamor
Dobry den, procitam vasi stranku ohledne DPH atd a uz jsem se v tom ztratila.
Jsem OSVC a nejsem zatim platcem DPH. Pro muj e-shop chci nakoupit zbozi v Nemecku a dale pak prodavat. Jedna se o obuv. Kdyz objednam u dodavatele zbozi, bude mi zapocitavat i 19 % DPH, ja to s touhle cenou nakoupim, nasledne prodam a budu to danit jeste jednou v CR? Prosim o odpoved, protoze na ruznych forech kazdy rika neco jineho a konecne jsem nasla stranky, kde jsou profici. Protoze ja zadne DIC nemam, kdy nejsem platcem, a vsude ho chteji, ale mam jen ICO. Doufam, ze to tak rikam spravne. Vrele dekuji za odpoved, bara
Když si objednáte zboží od německého plátce a sdělíte mu, že nejste plátcem DPH (v objednávce zkrátka neuvedete žádné DIČ), tak Vám zboží prodá i s německou daní a Vy se o DPH nemusíte dále zajímat. Jediné, co budete platit v ČR, je daň z příjmů, kdy zdaníte svůj zisk z prodeje zboží.

Pokud byste byla plátcem DPH, tak by Vám německý dodavatel prodal zboží bez DPH a Vy byste přiznala tuto daň v tuzemsku.

Hlídejte si objem zboží, které nakupujete v EU. Pokud by cena nakoupeného zboží (bez unijní DPH) v kalendářním roce přesáhla částku 326.000,- Kč, tak byste se musela zaregistrovat jako plátce DPH.
IP zaznamenána

fonamor

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
DPH, obrat při poskytnuté službě v EU
« Odpověď #4 kdy: Březen 14, 2012 »

Zdenko, mockrat vam dekuji za srozumitelnou odpoved. Diky, ze jste:-)..
IP zaznamenána

Palajs

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
DPH, obrat při poskytnuté službě v EU
« Odpověď #5 kdy: Březen 15, 2012 »

Citace: Zdena
Citace: Palajs
Pěkně všechny zdravím,
paní Zdenko, mám na vás opět dotaz. Řeším otázku DPH. Na diskuzi jsem si našla stejné téma, které mě zajímá:
Český OSVČ - neplátce DPH provádí zámečnické a svářečské práce na nemovitosti v Nizozemsku. Fakturu vystavuje slovenské firmě - plátce DPH. Ze zákona a hlavně z Vaší diskuze jsem pochopila, že podle § 10 ZDPH mu nevyplývají žádné povinnosti k DPH.
Dále jsem si na Vašich stránkách přečetla, že do obratu nepatří přijaté úplaty s místem plnění mimo tuzemsko. To znamená, že ten obrat si vůbec nemusí hlídat??? Poskytuje pouze tyto služby slovenské firmě, v tuzemsku nic nikomu nefakturuje. Jelikož již v tomto měsíci, když jsem mu sečetla obraty, by v březnu překročil stanovený limit.
Za Vaši odpověď děkuji, mějte se moc hezky:) Pavlína M.
Dobrý večer, paní Pavlíno.
V tuzemsku mu nevyplývají žádné povinnosti k DPH, neboť místo plnění je podle § 10 ZDPH v Nizozemsku. Je možné, že má povinnost k registraci v Nizozemsku, záleží na znění nizozemského zákona o DPH.

Jestliže poskytuje pouze služby spojené s nemovitostí, která se nachází mimo území ČR (je jedno, komu je fakturuje), tak si nemusí hlídat obrat, tyto služby se do obratu pro povinné plátcovství nezapočítávají.

Kopíruji příslušnou část ustanovení § 6/2 ZDPH:
(2) Obratem se pro účely tohoto zákona rozumí souhrn úplat bez daně, včetně dotace k ceně, které osobě povinné k dani náleží za uskutečněná plnění, kterými jsou dodání zboží, převod nemovitosti a poskytnutí služby, S MÍSTEM PLNĚNÍ V TUZEMSKU, jde-li o úplaty za ....
Paní Zdenko,
mockrát děkuji za Vaši rychlou odpověď. S Vámi to naše účtování je mnohem veselejší :) Člověk si je o hodně jistější, když se s Vámi poradí. Hezký den, Pavlína
IP zaznamenána
Stran: [1]