Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: pronájem  (Přečteno 2135 krát)

anoela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
pronájem
« kdy: Březen 13, 2012 »

Dobrý den, potřebuji se zeptat jestli je vpořádku když máme od souseda pronajatou garáž ve které máme po část roku sklad nářadí a po část roku tam stojí přívěsný vozík a část roku tam opravujeme takže jako dílna vše samozdřejmě je zahrnuté do majetku co se do té garáže dává. a platily jsme mu 5-tisic měsíčně s tím,že když se tam i svařuje a dělá přes zimu tak to bere dost elektriky. Ale potřebuji ještě dostat do nákladů částku,aby jsme nemuseli zbytečně moc doplácet a když bych udělala nájemní smlouvu ve které by bylo uvedené,že nájemné bude zaplacené k datu 30.12.2012 v celkové výši 240 000Kč a to i za roky 08/09/10/11. Tak to tak bude bez problému? a soused jelikož je ve starobním důchodu by podal přiznání k dani s příjmů tam by vyplnil pouze kolonku příjem z pronájmu a mohl i uplatnit tak zároveň ty výdaje 30% a slevu na poplatníka je to tak?
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
pronájem
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2012 »

Dobrý den.
Pokud Vy, jako nájemnící vedete DE, tak můžete provést platbu včetně nákladu,jak jste popsala. Důchodce zdaní dle §9 ZDP, může uplatnit výdaj % a slevu na poplatníka.
Pokud vedete účetnictví, tak můžete uplatnit jako náklad pouze částku, která se vztahuje k roku, za které je podáváno DAP.
IP zaznamenána

anoela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
pronájem
« Odpověď #2 kdy: Březen 13, 2012 »

ano vedu DE takže by to tak mohlo být vpořádku? to bych byla ráda. Takže stačí pak vystavit jen pokladní doklad o zaplacení pronajímateli a zároveň mu udělám i to daňové přiznání ať ho nezatěžuji plus tu nájemní smlouvu v té nájemní smlouvě mám dát datum třeba toho 1.1.2008 s tím,že tam bude uvedené že nájemné až do toho roku 2011 bude celkově zaplaceno ke dni 30.12.2011!? děkuji
IP zaznamenána

Pampeliška

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 75
pronájem
« Odpověď #3 kdy: Březen 17, 2012 »

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda výdaje 30% může uplatnit i důchodce při pronájmu garáže jako skladových prostor. Žádná spotřeba elektriky ani jiné náklady spojené s pronájmem ve skutečnosti nemá.
A je přípustné aby nájemné činilo 20 000,- za měsíc? Odůvodním to tím, že nám pronajímatel zároveň vypomáhá např. nalepuje nálepky na zboží a balí do krabic.
Předem moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
pronájem
« Odpověď #4 kdy: Březen 18, 2012 »

Dobrý den, já bych nechala příjmy jen na nájmu, z nájmu si může uplatnit každý náklady 30%, a výše nájmu je na dohodě mezi pronajímatelem a nájemcem, a je li někdo ochotný platit hodně, tak proč ne 20 tisíc měsíčně?
Spíš bych měla obavy někde uvádět, že důchodce vypomáhá, to už není pronájem, ani příležitostná jednorázová činnost...ale měl by na takovou výpomoc být uzavřen nějaký pracovní poměr.
30% výdajů k příjmům z nájmu si může uplatnit zcela každý, statut důchodce na to nemá vliv. Jana
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
pronájem
« Odpověď #5 kdy: Březen 18, 2012 »

Citace: anoela
ano vedu DE takže by to tak mohlo být vpořádku? to bych byla ráda. Takže stačí pak vystavit jen pokladní doklad o zaplacení pronajímateli a zároveň mu udělám i to daňové přiznání ať ho nezatěžuji plus tu nájemní smlouvu v té nájemní smlouvě mám dát datum třeba toho 1.1.2008 s tím,že tam bude uvedené že nájemné až do toho roku 2011 bude celkově zaplaceno ke dni 30.12.2011!? děkuji
Ano. Vše si ošetřete ve Smlouvě a mělo by to být v pořádku.
IP zaznamenána

Pampeliška

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 75
pronájem
« Odpověď #6 kdy: Březen 18, 2012 »

Paní \"JANNA\" moc moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.
IP zaznamenána

anoela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
pronájem
« Odpověď #7 kdy: Březen 19, 2012 »

Děkuji za odpověď :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]