Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
 31 
 kdy: Leden 20, 2024 
Založil Paplub - Poslední příspěvek od Paplub
Děkuji za odpověd...bude to přímo specifikováno - montáž kování, lepení hran, lakování nábytku. Tak snad  8) to v případě kontroly dopadne. Hezký večer.

 32 
 kdy: Leden 16, 2024 
Založil Paplub - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den. Také si myslím, že fakturace mezi manželi není zakázána. Ale manželka by asi měla fakturovat činnosti, které lze považovat za výkon samostatné výdělečné činnosti. Výpomocné činnosti by mohl finanční úřad a případně i soud považovat za spolupráci s manželem (§ 13 ZDP) https://www.jakpodnikat.cz/spolupracujici-osoba.php.

 33 
 kdy: Leden 12, 2024 
Založil Paplub - Poslední příspěvek od Paplub
Dobrý večer, paní Zdenko. Mám jeden dotaz.....určitě se to pořad opakuje, ale i tak. Manželé, oba OSVČ. Paní platí paušální daň. Potřebuji po pravdě výdaje pro manžela, který podniká v oboru stolařství. Ona mu opravdu pomáhá. Její podnikání je pronájem rekreačního objektu, ale pouze po dobu jaro až podzim. Par.7. Hledala jsem možnost fakturace mezi manželi a nikde není 100% řečeno, že je zakázáno. Pouze musí pro správce daně v případě kontroly - hlavně manžel- obhájit cenu obvyklou apod. Vystavila bych fakturu, kde budou tyto pomocné práce přímo specifikovány  na zakázku, kterou manžel dělal. Děkuji za radu a hezký večer 8)

 34 
 kdy: Prosinec 01, 2023 
Založil romča - Poslední příspěvek od romča
Dobrý den, můžete mi prosím poradit, truhlář plátce DPH vyrobí a dodá okna do Švýcarska. Vystaví tedy fakturu na příjemce s adresou Švýcarskou, příjemce je nepodnikatel. Jak by měla vypadat faktura, má se vypsat datum zdanitelného plnění klasicky jako při dodávce v ČR? Fakturace bude bez DPH? Pokud ano - co se má vypsat na fakturu, nějaký specifický text týkající se DPH? Kam se uvedené do kontrolního hlášení, do přiznání DPH. Hlásí se něco na FÚ? Předem děkuji za odpověď, nemám s tím žádné zkušenosti.

 35 
 kdy: Říjen 03, 2023 
Založil goldenxx - Poslední příspěvek od goldenxx
Dobrý den, mám takový problém. Mám živnost na výrobu a prodej svíček zhruba 2 roky. Při zakládání živnosti jsem se ptal jestli je to všechno co musím udělat abych mohl vyrábět. A paní na úřadě mě řekla že ano. A teď z hrůzou zjišťuji že mám mít provozovnu schválenou stavebním úřadem, hygienou a hasiči. Živnost mám na přivýdělek nejsem OSVČ. Jak z téhle situace ven ?

 36 
 kdy: Srpen 24, 2023 
Založil romča - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den. Pokud bude auto používat pouze k uskutečňování ekonomických činností (ze kterých odvádí DPH), tak má nárok na plný odpočet. V přiznání uvede na řádcích 40 a 47. Fakturu uvede v kontrolním hlášení a to je vše. Silniční daň z osobních vozidel a z nákladních aut do 12t se neplatí. DPH z oprav auta a z PHM si může uplatnit. Předpokládám, že povede knihu jízd, aby mohl prokázat používání auta k ekonomické činnosti. Pro účely daně z příjmů jsou všechny jeho výdaje, tedy i výdaje spojené s autem, obsaženy v příslušném procentu výdajů.

 37 
 kdy: Srpen 23, 2023 
Založil romča - Poslední příspěvek od romča
Dobrý den, prosím o radu, advokát uplatňuje výdaje procentem z příjmů ve výši 40%, koupil si nové auto, auto bude používat pouze za účelem své práce, vlastní ještě jedno auto, které používá k soukromým účelům. Má nárok na plný odpočet DPH z auta?, na kterém řádku DPH přiznání má být uvedeno?, musí něco hlásit, posílat na finanční úřad? Silniční daň se od roku 2022 stále ještě neplatí? respektive do 12t. Pokud kupuje pohonné hmoty, tak si tedy může uplatňovat plně DPH? Pokud si dá opravit auto, opět si uplatní plně DPH? Ale v rámci daňového přiznání tedy nemůže k žádným nákladům přihlédnout,...? , když uplatňuje výdaje procentem z příjmů? Předem děkuji za odpověď.

 38 
 kdy: Srpen 22, 2023 
Založil sejkor - Poslední příspěvek od Zdena
Ano, je možné vložit přepravník do obchodního majetku a odepisovat. Schovejte si doklad o nákupu (fakturu, kupní smlouvu), ze kterého bude zřejmé, co jste koupil a za kolik. Také si schovejte doklad/y/ o uhrazení celé kupní ceny, je jedno, z jakými penězi jste platil, zda vlastními, nebo půjčenými

 39 
 kdy: Srpen 22, 2023 
Založil sejkor - Poslední příspěvek od sejkor
Dobrý den,  budu pořizovat přepravník v ceně vyšší než 80.000,- na které si zapůjčím z větší části od rodiny. Je možné pak vložit jej do OM firmy a odepisovat cenu?? Jsem OSVČ, vedu daňovou evidenci. Děkuji

 40 
 kdy: Srpen 09, 2023 
Založil Paplub - Poslední příspěvek od Jana Konečná
Tady je odběr zboží ze Slovenska a jiných zemí EU podrobně
https://www.jakpodnikat.cz/odber-zbozi-z-eu-reverse-charge.php

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10