Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 kdy: Březen 06, 2024 
Založil AneTom - Poslední příspěvek od Zdena
Pokud jste zaměstnancem německé firmy, tak byste neměl být v ČR důchodově pojištěn a neměl byste tedy platit pojistné. Měl byste se řídit předpisy o důchodovém pojištění platnými v Německu, i když máte živnost v ČR.

 22 
 kdy: Březen 06, 2024 
Založil AneTom - Poslední příspěvek od Jana Konečná
Na vašem místě to proberu přímo na správě sociálního zabezpečení, jak pohlížejí na zaměstnání v zahraničí.
Obecně platí, že když nesplňujete podmínky pro to, abyste byl brán jako s vedlejší činností, tak máte hlavní činnost a musíte platit ty vysoké zálohy, viz https://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-vedlejsi-cinnost.php

 23 
 kdy: Březen 06, 2024 
Založil AneTom - Poslední příspěvek od AneTom
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda jsem jako OSVČ povinný platit důchodové pojištění? Pracuji v Německu na smlouvu na stálo a v ČR jsem si nedávno založil živnost. UŽ mám výpis z živnostenského rejstříku, i IČO mám. Ale přišel mi teď dopis od ČSSZ, že na základě oznámení o SVČ mi posílají číslo účtu a VS, jak platit důchodové pojištění a je to částka cca 3500 kč. Nějak to nechápu, protože musím vyplnit ještě formulář A1, tím že mám smlouvu v Německu a tady to chci mít jen jako vedlejší činnost. Ale už vůbec nerozumím tomu, proč bych měl platit důchodové pojištění, chci se teda zeptat, jestli je to povinné? Děkuj za odpověď.

 24 
 kdy: Únor 15, 2024 
Založil romča - Poslední příspěvek od romča
Paní Zdeno, moc děkuji za Vaši odpověď, tak nějak jsem si to myslela, při vystavování v RPDP tam právě uvádím v jaké sazbě má být,...

 25 
 kdy: Únor 15, 2024 
Založil romča - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den. Pokud si objednal na firmu a na DIČ dveře včetně montáže, tak bude dodavatel fakturovat v režimu přenesení daňové povinnosti. Objednatel přizná daň ve snížené sazbě 12% (§ 48 ZDPH, stavební nebo montážní práce na dokončené stavbě pro bydlení).

 26 
 kdy: Únor 14, 2024 
Založil romča - Poslední příspěvek od romča
Dobrý den, vlastník objektu, který je zapsaný na katastru jako rodinný dům, si objednal dveře. Objednal si je na firmu na DIČ. Bude se fakturovat dodávka dveří včetně montáže. Domnívám se, že fakturace bude v režimu přenesené daňové povinnosti. Sdělil nám, že se nejedná  o dveře do provozovny. Záměr - pronajímání rodinného domu. Kromě jiného je na adrese zapsané i sídlo firmy. Má být tedy fakturováno v RPDP? a co stanovení sazby DPH 12% nebo 21%?? Děkuji za odpověď.

 27 
 kdy: Únor 01, 2024 
Založil vendakr - Poslední příspěvek od vendakr
Dobrý den, začali se mi zpeněžovat videa na YouTube. Odeslal jsem tedy na FÚ formulář k registraci k DPH - identifikovaná osoba. FÚ po mně chce nyní doložit průkazné listinné dokumenty, ze kterých lze posoudit, zda mi vznikla registrační povinnost k DPH. Jednalo by se o přílohu v rámci el. podání. Jakým dokumentem mám tedy registrační povinnost doložit?

Předem děkuji za odpověď.

 28 
 kdy: Leden 28, 2024 
Založil romča - Poslední příspěvek od romča
Paní Zdeno, moc děkuji za vaši odpověď 😃

 29 
 kdy: Leden 24, 2024 
Založil romča - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den,

vyvážíte zboží (okna) mimo území EU, takže si musíte na celnici vyřídit vývozní doprovodný doklad. Zkuste se zeptat na nejbližším celním úřadě, co je třeba vyřídit. Kontakty na celní úřady: https://www.celnisprava.cz/cz/Stranky/kontakty-na-celni-urady.aspx
Nebo si najděte na internetu firmu, která nabízí celní zastupování. 

Při vývozu zboží se vystavuje faktura bez DPH (osvobozeno podle § 66 ZDPH), žádný specifický text se neuvádí. Na faktuře nebude ani DUZP, ten při vystavování faktury ještě neznáte a odběratele nezajímá. Vývoz zboží se vykazuje na ř. 22 přiznání, v KH ani v SH se neuvádí. Vykazuje se ke dni výstupu zboží z EU na základě potvrzení od celníků o výstupu zboží.

Víc nevím.

 30 
 kdy: Leden 21, 2024 
Založil romča - Poslední příspěvek od romča
Dobrý den, zkouším znovu, můžete mi prosím někdo poradit viz dotaz - dodání oken do Švýcarska?? Rozšiřuji dotaz - co vše musím zařídit, celní poplatky??? Nemám s tím žádné zkušenosti. Paní Zdeno, zkouším, zda ještě chodíte na portál, vždy jste mi dobře poradila. Moc děkuji za případné odpovědi.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10