Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 kdy: Duben 19, 2023 
Založil Kvetiinka - Poslední příspěvek od Zdena
Rádo se stalo:-)

 22 
 kdy: Duben 19, 2023 
Založil Kamkamilla - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den, daňový základ pro SP a ZP naleznete na řádku 37 přiznání (přeneseno z ř. 113 přílohy č. 1).


 23 
 kdy: Duben 19, 2023 
Založil Tanika - Poslední příspěvek od Zdena
Na rozdíl můžete vystavit dobropis, o který můžete snížit pohledávky.

U praktického lékaře jsem měla rozdíly každý měsíc, ani jsem nevystavovala dobropisy, pouze jsem k faktuře připojila vyúčtování a upravila jsem výši pohledávky.

 24 
 kdy: Duben 19, 2023 
Založil Tanika - Poslední příspěvek od Tanika
Dobrý den, mám dotaz k závěrečnému vyúčtováním zdravotní pojišťovny.  Sestra získala smlouvu s VZP a začala s poskytováním ambulantní péče v oblasti logopedie. V průběhu roku vystavovala doklady na vykázané výkony, ale pojištovna následně v závěrečné roční zprávě uznala a proplatila pouze část (tzv. hospodaření s limitem - je tam systém bonifikací např. za nové pacienty a zase limitované výkony). Nejsme si jisty, co se vzniklým rozdílem v daňové evidenci? Lze  vystavit na rozdíl dobropis? Je tento nedoplatek daňově uznatelný, tj. může o něj snížit pohledávky na úroven skutečně uznané a uhrazené hodnoty?

 25 
 kdy: Duben 18, 2023 
Založil Kamkamilla - Poslední příspěvek od Kamkamilla
Dobrý večer, prosím o radu - pokud mám příjem ze zaměstnání, z podnikání a z pronájmu (§9 a výdaje paušálem), kde přesně zjistím v daňovém přiznání výši daň. základu pro SP a ZP tak, aby se mi tam nezapočítávaly právě ty příjmy z pronájmu, ze kterých se tato pojištění neplatí? Nebo si to jen nějak spočítám? Děkuji moc Kamila

 26 
 kdy: Duben 15, 2023 
Založil Kvetiinka - Poslední příspěvek od Kvetiinka
Paní Zdenko, Vaše odpověď pro mne má cenu zlata, ani nevíte, jak moc jste mi pomohla,...už jsem nevěděla kam se obrátit,....ještě jednou velice děkuji za Vaši pomoc.
Kv.

 27 
 kdy: Duben 14, 2023 
Založil Kvetiinka - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den, zařadila bych do OS 5. Podle Klasifikace stavebních děl CZ-CC spadají mola, doky a vlnolamy pod kód 215131. V příloze č. 1 k zákonu o daních z příjmů jsem v odpisové skupině 5 našla kód 2151 Přístavy a plavební kanály pokud nejsou uvedena v jiné položce této přílohy.

 28 
 kdy: Duben 13, 2023 
Založil Kvetiinka - Poslední příspěvek od Kvetiinka
Dobrý den paní Zdenko,
nikde se nemohu dobrat výsledku, do jaké odpisové skupiny zařadit kotviště (molo) pro přistávání a uvazování lodí. Věděla  byste prosím kam molo zařadit?
Moc děkuji.
Kv.

 29 
 kdy: Březen 22, 2023 
Založil FB - Poslední příspěvek od ajax007
Dobry den,

Resim ted uplne totoznou situaci. Jsem OSVC, platce DPH, vydaje pausalem 60%. Auto koupeno v r. 2019, uplatneny plny odpocet DPH (auto pouze pro podnikani). Nyni chci auto prodat.
Ma nekdo zkusenost s formou prodeje zminenou v tomto tematu? Tedy dat pouze do kontrolniho hlaseni, odvest DPH a do priznani k dani z prijmu to nedavat vubec?

Jeste bych se rad zeptal na nasledujici:

1. Musim cekat na uplynuti 5 let od porizeni nebo staci casovy test 1 rok jak bylo zmineno vyse?
2. Lisi se nejak pokud budu prodavat platci nebo neplatci DPH?
3. Mohu prodat za libovolnou cenu nebo je potreba resit cenu obvyklou atp.?

Pri hledani odpovedi jsem prolezl spoustu informaci na internetu a bohuzel co danovy poradce to jiny nazor a jiny vyklad zakona. Vyklad zmineny zde mi prijde pro me nejvyhodnejsi, ale nevim co mi na to rekne pripadne financak, proto bych se rad optal na zkusenosti jinych.

Dekuji za jakoukoli pomoc

 30 
 kdy: Březen 20, 2023 
Založil Inkognito - Poslední příspěvek od Inkognito
Dobrý den, měl bych podnikatelský nápad, jenže podnikání jde zcela mimo mě tak bych se chtěl dozvědět více informaci od zkušených podnikatelů. Jako FO jsem nebonitni tak mě napadlo založit si firmu na pronájem nemovitostí (nevím jestli s.r.o. či něco jiného). Žádné nemovitosti nevlastním, mohl bych do firmy dát 2 milióny korun a z toho si nějak udělat nemovitostní portfolio samozřejmě s pakou (hypotekou). Buď tak že si koupím nemovitost v hotovosti na firmu a zpětně využiji hypotéku (musí banka brát v potaz že se jedná o byznys/příjem firmy) a následně peníze z hypotéky využít na další byty. Je to reálné ? Budu rád za nějaké jiné tipy a výhody/nevýhody.  Diky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10