Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
 11 
 kdy: Březen 21, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od alena1
Zaměstnanec na neschopence od 1.1.-30.9.23, další měsíce hrubý příjem celkem 45000kč, pracuje z důvodu invalidy na poloviční úvazek. Má nárok v dańovém přiznání uplatit dceru? Podle mě je to nízká příjem je to tak??Děkuji

 12 
 kdy: Březen 21, 2024 
Založil Paplub - Poslední příspěvek od Paplub
Dobrý den, paní Zdenko. Děkuji moc za reakci. U toho DPH jsem si říkala, že je to divný, že se to neobjevilo na řádku 3 a 43. "Při nákupu materiálu ze Slovenska se to vždy objeví v řádcích tak, jak píšete. Někde mám něco asi špatně...mrknu na to a děkuji za všechny odpovědi. Mějte pěkný den

 13 
 kdy: Březen 20, 2024 
Založil Paplub - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den. Budete účtovat částku v Kč, kterou jste zaplatili. Skutečnost, že je faktura v eurech, není důležitá.

Nákup IM se objeví v řádku 47. Pokud jste stroj koupili od slovenského plátce, tak by se měl objevit i v řádcích 3 a 43 a v KH v oddílu A.2. 

Dotace na pořízení hmotného majetku jsou podle ustanovení § 4/1/r) ZDP osvobozeny od daně z příjmů, nejsou předmětem DPH.

Pořizovací cenu stroje musíte ponížit o poskytnutou dotaci a ze snížené vstupní ceny budete počítat odpisy. Výše dotace by měla být evidována na kartě IM.

 14 
 kdy: Březen 20, 2024 
Založil Paplub - Poslední příspěvek od Paplub
Dobrý den , paní Zdenko...prosím o radu:  OSVČ koupil stroj ze Slovenska- faktura je v eurech, ale byla uhrazeno v Kč.  Mám dotaz: Účtuji tudíž částku v Kč-  584.856,02 Kč.  Nákup stroje - IM - se mi objevil pouze v řádku 47. Je to správně?
- na tento stroj obdrží dotaci  - SZIF - ještě nevím kolik. Chci se zeptat: bude tato dotace předmětem daně? Jedná se o zdanitelný příjem?
- pak musím stroj zařadit do majetku a odepisovat a nevím, jestli celkovou částku ponížit o poskytnutou dotaci a začít odpis až po odečtené dotaci.
Moc děkuji, vedeme  DE.

 15 
 kdy: Březen 19, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od Zdena
Můžete pokračovat v odpisování. Pokud jde o přerušení odpisů, pročetla bych ustanovení § 26/8 ZDP.

 16 
 kdy: Březen 19, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od Zdena
Ano.

 17 
 kdy: Březen 19, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od alena1
Jedná se o fyzickou osobu, odpisy budova, počátek v r. 2001, přerušen odpis 2006-2010,2017-2022, v r.2023 chci odpis použít, mohu ??jsou  nějaká pravidla,co se týká přerušení doby? Děkuji

 18 
 kdy: Březen 19, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od alena1
Jedná se o fyzickou osobu, budova, odpis od r. 2001, v letech 2006-2010 přerušen, v letech 2017-2022 přerušen, v r. 2023 bych chtěla odpis použít, jedná se o rovnoměrný, mohu ho použít??Děkuji

 19 
 kdy: Březen 15, 2024 
Založil Desmodus94 - Poslední příspěvek od Desmodus94
Dobrý den,

nejsem plátce DPH a zakládám e-shop pro prodej pouze digitálních produktů. Tzn. zákazník dostane vše elektronicky emailem.

Vybral jsem si dodavatele, který sídlí ve Spojených Arabských Emirátech.

Jaká jsou, prosím, pravidla při obchodování (pouze nákup) se zemí mimo EU, konkrétně tedy s SAE? Snažím se už dlouho dohledat jakoukoli informaci, ale zatím jsem žádné info k tomu nenašel.

Děkuji za pomoc.

 20 
 kdy: Březen 08, 2024 
Založil Bronislava - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den. Maximální částka úroků, o které lze snížit základ daně, je 150.000,- Kč (obstarání bytové potřeby od 1.1.2021), takže pokud splňujete ostatní zákonné podmínky, tak můžete uplatnit 148.226,- Kč. 

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10