Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2 3 ... 10
 1 
 kdy: Červen 23, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den, vrátíte 1/5 odpočtu. V posledním přiznání k DPH, v ř. 45 mínusem.

 2 
 kdy: Červen 21, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od alena1
Zdravím, v 11/2020 koupeno auto a uplatněn odpočet dph. Nyní podána žádost o zrušení dph. Žádost schválena. Prosím, jak se to řeší s uplatněným odpočtem za auto??Děkuji

 3 
 kdy: Červen 11, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od Zdena
Ano, bude se vracet celá částka.

 4 
 kdy: Červen 11, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od alena1
Plátce dph , v dubnu r.24 si pořídil osobní auto, kde si uplatnil odpočet z auta ve výši 131000kč. Nyní nastaly změny a chce požádat o zrušení dph v červenci r.24. Jak to bude s dph za auto, které si pořídil? Bude se tato částka ve výši 131000kč celá vracet???Děkuji za odpověď

 5 
 kdy: Duben 03, 2024 
Založil Bronislava - Poslední příspěvek od Zdena
Můžete použít částku 172.700,- Kč.

 6 
 kdy: Duben 02, 2024 
Založil Bronislava - Poslední příspěvek od alena1
a pokud mám úroky na bytové účely z r.2017 ve výši 48000kč a úroky na bytové účely z r. 21 ve výši 124700kč, jakou částku mohu použít???
Děkuji

 7 
 kdy: Duben 01, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od Jana Konečná
Nepatří. Ostatní příjmy (§10) do přehledů pro zdravotní ani sociální pojištění nepatří.

Ostatní příjmy podrobněji https://www.jakpodnikat.cz/ostatni-prijmy.php

 8 
 kdy: Duben 01, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od alena1
OSVČ , dále má smlouvu o sportovní činnosti/hokejista-hokejová utkání/, ve smlouvě je napsáno zdanit dle par.10.
Patří tyto příjmy dle par.10 zahrnout do přehledu na sociální pojištění??Děkuji

 9 
 kdy: Březen 21, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od Zdena
Pokud máte na mysli daňový bonus, tak na ten nemá z důvodu nízkého ročního příjmu nárok. Pokud čerpal bonus v měsících 10-12/2023 a nyní podá daňové přiznání, tak bude bonus vracet.

 10 
 kdy: Březen 21, 2024 
Založil alena1 - Poslední příspěvek od alena1
Zaměstnanec na neschopence od 1.1.-30.9.23, další měsíce hrubý příjem celkem 45000kč, pracuje z důvodu invalidy na poloviční úvazek. Má nárok v dańovém přiznání uplatit dceru? Podle mě je to nízká příjem je to tak??Děkuji

Stran: [1] 2 3 ... 10