Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2 3 ... 10
 1 
 kdy: Říjen 15, 2021 
Založil jimaspim - Poslední příspěvek od jimaspim
Dobrý den,
trochu tápu v tom, jak mám správně přepočítat výdaj v cizí měně u přijaté faktury, kde je vyčísleno i DPH.

Plátce DPH, vede DE, přijal fakturu na 1 000 € + 21% DPH. Na přijaté faktuře je samozřejmě i kurz k DUZP i přepočet na českou měnu. Je mi jasné, že k uplatnění DPH použiji částku v Kč, která je uvedená na faktuře, protože datum přijetí je totožný s DUZP.
Ovšem platba byla provedena až za měsíc v eurech, kdy byl jiný kurz a tudíž při přepočtu vznikl přeplatek oproti původní částce na faktuře.
Mohu postupovat následujícím způsobem: v účetním programu zadám výdajový doklad a částky přepíšu dle přijaté faktury, ale do předkontace zadám nedaňový výdaj. Tudíž se mi to nepromítne do příjmu, ale do přiznání k DPH a do KH ano. A po zaplacení faktury přepočítám ZD kurzem k datu zaplacení a to bude daňový výdaj?
V tom případě mi ovšem účetní program vygeneruje dva výdajové doklady na jednu fakturu. A v tom mám právě zmatek, jestli to může být nebo je to FÚ jedno, když je to DE a ta nemá jasně dané, jak má vypadat.

Děkuji za odpověď, doufám, že jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně.
Katka








 2 
 kdy: Září 23, 2021 
Založil Paplub - Poslední příspěvek od Paplub
Děkuji moc, zkolaudováno. 8)

 3 
 kdy: Září 22, 2021 
Založil Paplub - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den. Pokud je RD zkolaudovaný (dokončená stavba pro bydlení), tak bych také dala 15%. Podle § 48/1 ZDPH se uplatňuje první snížená sazba při poskytnutí stavebních nebo montážních prací provedených na dokončené stavbě, pokud se jedná o stavbu pro bydlení.

 4 
 kdy: Září 22, 2021 
Založil Paplub - Poslední příspěvek od Paplub
Dobrý den, paní Zdenko, mám jeden dotaz. OSVČ prováděl výkopové práce pro klienta, z důvodu položení dešťové kanalizace. Má na to svou mechanizaci. Jedná se o RD, nedělal to pro OSVČ. Nevím, jakou sazbu daně....Dala bych 15 %, ale nejsem si jistá. Moc děkuji, pěkný den.

 5 
 kdy: Září 22, 2021 
Založil thaavi - Poslední příspěvek od thaavi
Děkuji

 6 
 kdy: Září 22, 2021 
Založil Dominika - Poslední příspěvek od Dominika
Dobrý den,

poprosila bych o radu. Český plátce nám fakturuje provedení kontroly provozuschopnosti a funkční zkoušky požárně bezpečnostního zařízení na budově na Slovensku (pevně zasklené okno). Fakturuje nám s DPH 21 %. Já se domnívám, že se jedná o službu vztahující se k nemovitosti s místem plnění na Slovensku. Je to tak v pořádku?

Moc děkuji.

 7 
 kdy: Září 21, 2021 
Založil PTTHR - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den. Googlu se žádná faktura neposílá, ale vystavte ji (daňový doklad má být vystaven do 15 dnů od zdanitelného plnění, které bývá na konci měsíce) pro potřeby své evidence a pro případnou kontrolu z FÚ. Do souhrnného hlášení se uvádějí uskutečněná plnění bez ohledu na to, zda byla zaplacena. Částku, kterou Vám Google za příslušný měsíc přiznal, byste měl najít v přehledu transakcí - příjem za příslušný měsíc.

 8 
 kdy: Září 19, 2021 
Založil PTTHR - Poslední příspěvek od PTTHR
Dobrý den,
Nedávno jsem začal vydělávat pomocí google adsence a přišla mi výplata (založil jsem si živnost, registroval se jako IO atd.) Každopádně teď bych měl podat souhrnné hlášení a vystavit fakturu a mě jak a komu mám fakturu vystavit (nikdy jsem nic takového nedělal), dočetl jsem se že googlu se žádná faktura posílat nemá, takže mám prostě jen podat souhrnné hlášení a tím to končí ? Žádná faktura, nic ? Díky za odpověď.

 9 
 kdy: Září 12, 2021 
Založil thaavi - Poslední příspěvek od Zdena
Pokud nakupujete kolky a hradíte správní poplatky jménem a na účet klienta (a účtujete mu je ve stejné výši, v jaké jste je hradili), tak byste mohli využít ustanovení § 36/13 ZDPH a účtovat je bez DPH.
Překlady, cestovné a ubytovací služby jsou podle mého názoru vedlejšími výdaji podle § 36/3 ZDPH, jsou součástí Vašeho základu daně a měli byste je tedy účtovat s DPH. Sazba se řídí hlavním plněním.


 10 
 kdy: Září 08, 2021 
Založil thaavi - Poslední příspěvek od thaavi
Někdy se stane, že klientovi kromě služeb, musíme přefakturovat i další výdaje s tím spojené. Pokud je uvádíme ve faktuře jako zvláštní položku, může být některý z nich uveden bez DPH. Např. kolky a další správní poplatky?
Jak je to např. u překladů? Cestovné? Ubytovací služby? To se musí přefakturovávat za všech okolností s DPH klientovi?
Děkuji

Stran: [1] 2 3 ... 10