Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2 3 ... 10
 1 
 kdy: Květen 19, 2022 
Založil olda2 - Poslední příspěvek od Ludmila Prokešová
Paní Zdeno, děkuji Lída

 2 
 kdy: Květen 16, 2022 
Založil JanaM - Poslední příspěvek od JanaM
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda mám dobře vystavenou fakturu.
Jsme plátci DPH, koupili jsme od neplátce osobní automobil jako zboží za 200. 000,- Kč. Nyní auto prodáváme fyzické osobě neplátci na Slovensko za 300.000,- Kč podle zvláštního režimu §90.
Prosím bude dobře, když odvedu DPH jenom z přirážky 17.355,38 Kč? Nejsem si jistá, zda mohu takto postupovat, jestliže prodávám použité zboží do jiného státu EU.
Děkuji za pomoc. JanaM

 3 
 kdy: Květen 05, 2022 
Založil olda2 - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den, paní Lído. Ministr financí prominul zálohy, nikoliv samotnou daň. Když sněmovna neschválí novelu zákona o dani silniční, tak byste musela v lednu 2023 podat přiznání a zaplatit za celý rok, jenom by to bylo bez sankcí za pozdní platbu. Pokud novela zákona projde v navrhovaném znění a Vy nebudete muset platit daň ani podat přiznání, tak můžete požádat FÚ o vrácení zálohy, nebo o její převedení na jinou daň.

 4 
 kdy: Květen 05, 2022 
Založil olda2 - Poslední příspěvek od Ludmila Prokešová
Dobrý den, paní Zdeno
silniční daň 2022 - já jsem raději zálohu zaplatila, rozumím tomu tak, že když to vláda neschválí, bude nutné podat do 31.1.2023 Přiznání silniční daně a doplatit za celý rok ???
Děkuji na zdravím Lída

 5 
 kdy: Květen 03, 2022 
Založil Ludmila Prokešová - Poslední příspěvek od Ludmila Prokešová
Paní Zdeno, děkuji Lída

 6 
 kdy: Duben 28, 2022 
Založil Ludmila Prokešová - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý večer, paní Lído. Stačí opravit jenom kontrolní hlášení. Následné KH se vyplňuje celé znovu, v řádku s chybnou fakturou opravíte DIČ odběratele.

 7 
 kdy: Duben 28, 2022 
Založil Ludmila Prokešová - Poslední příspěvek od Ludmila Prokešová
Dobrý večer, paní Zdeno,
omylem jsem v měsíci březnu vystavila fakturu nad 10.000,- Kč na špatného odběratele. Tuto skutečnost jsem zjistila až dnes, po upozornění odběratele. DPH mám samozřejmě podáno. Můj dotaz zní, jak postupovat. Dodatečné podání DPH ???, tam se nic nemění, podávat ?? nebo stačí pouze dodatečné KH.
Děkuji za odpověď Lída

 8 
 kdy: Duben 25, 2022 
Založil bartama - Poslední příspěvek od bartama
Dobrý den,
hledal jsem ale nenašel. Hrozí za pozdní registraci k silniční dani nějaká sankce? Tj. používám auto od 1. 1. 2022 ale registraci pošlu až nyní a zpětně. Hrozí za to nějaká sankce?

Díky

 9 
 kdy: Duben 20, 2022 
Založil olda2 - Poslední příspěvek od Zdena
Dobrý den. Platby záloh můžete ignorovat, neboť ministr financí vydal rozhodnutí o prominutí příslušenství daně a zálohy na daň z důvodu mimořádné události.

Vláda přeloží poslanecké sněmovně novelu silničního zákona, ve které navrhne zrušit silniční daň u osobních automobilů, autobusů a nákladních aut do 12 tun. Pokud zákon projde legislativním procesem v navrhované podobě, tak by byla u výše uvedených vozidel silniční daň zrušena už za rok 2022. Pokud máte osobní automobil, tak byste nemusel za rok 2022 podávat přiznání k dani silniční (vozidla do 3,5 t zřejmě vůbec nebudou předmětem této daně).

Paušál na dopravu bude možné i nadále uplatňovat jako daňový výdaj. Uplatnění paušálního výdaje na dopravu není a nebylo podmíněno platbou silniční daně.

 10 
 kdy: Duben 20, 2022 
Založil olda2 - Poslední příspěvek od olda2
Dobrý den, rád bych se zeptal jak to tedy bude se silniční daní v r.2022 pro OSVČ. Pochopil jsem to tedy tak že vláda silniční daň zrušila, platby záloh můžu tedy ignorovat. To se tedy za rok 2022 už nebude podávat přiznání k dani silniční? A bude možné nadále uplatňovat do nákladů paušál na dopravu?

Stran: [1] 2 3 ... 10