Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => K Jakpodnikat.cz a k této diskusi => Téma založeno: hh Listopad 21, 2011

Název: účetní výstup pro laika
Přispěvatel: hh Listopad 21, 2011
Dobrý den,
Vaše stránky mně v minulosti několikrát pomohli při tápání jak něco zaúčtovat. Za to Vám děkuji.
Někdy se na Vaše stránky dívám jen tak ze zajímavosti, aby měl člověk informace i z oblasti v které se nepohybuje. Zdá se mi, že stránky stále žijí a proto bych se Vás ráda zeptala na radu. Jen doufám, že to není dotaz ve stylu \"jak mám daňově odepsat dar za 300 tisíc\".

Potřebovala bych poradit, jak má vypadat účetní výstup pro laika, který si má z něj vyčíst informace o hospodaření organizace. Konkrétně se mi jedná o příspěvkovou organizaci obce - školu. Příspěvková organizace má vést účetnictví dle schváleného usnesení v \"jednoduchém účetnictví\". Nyní, jak jsem si přečetla na Vašich stránkách, se to pravděpodobně nazývá \"daňová evidence\".
Obec dostává výstupy k posouzení hospodaření školy ve výstupu \"má dáti / dal\", případně v rozvahovém účtu s přílohami a vůbec tomu nerozumíme. Jsem laik samouk a svoje jednoduché daně si dělám sama. Jsem schopná si něco vydedukovat (nevím zda správně), ale už nejsem schopná svoje dedukce srozumitelně vysvětli naprostým laikům.

Nevím, jak naformulovat požadavek k srozumitelnému účetnímu výstupu. Abychom mohli pochopit toky peněz v příspěvkové organizaci.

Už loni jsme se o to pokoušeli, ale byli jsme \"spláchnuti\". Protože bylo zastupitelstvo nové, myslelo si, že se to do dalšího roku napraví. Je konec roku a zase přicházejí dílčí nesrozumitelné podklady. Nevíme co s tím.
Děkuji.
Název: účetní výstup pro laika
Přispěvatel: Zdena Listopad 21, 2011
Příspěvek byl přesunut do sekce Daňová evidence, účetnictví.