Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Daň darovací, dědická, z převodu nemovitostí => Téma založeno: DagmarKalasova Říjen 13, 2011

Název: prodej darovane nemovitosti
Přispěvatel: DagmarKalasova Říjen 13, 2011
Zdravim,moje mama chce na me prevest darovaci smlouvou starsi rodinny dum po babicce,jsme objednani k pravnikovy na sepsani smlouvy a overeni podpisu,pak musim s tim jit na katastralni urad.chtela jsem se zeptat jestli muzu dat pak dum rovnou prodat a jestli neni problem s tim ze mam trvaly pobyt v Rakousku,obcanstvi mam ceske.jak to je s danni z prodeje a tak.dekuji za odpovedi :-)
Název: prodej darovane nemovitosti
Přispěvatel: Zdena Říjen 13, 2011
Ohledně prodeje se poraďte s právníkem. Podle mého názoru budete moci dům prodat kdykoliv poté, co se stanete majitelkou. V ČR budete platit daň z převodu nemovitosti (3% z odhadní nebo prodejní ceny nemovitosti, 3% vypočítáváte z té vyšší ceny) a daň z příjmů.
Název: prodej darovane nemovitosti
Přispěvatel: marie388 Červenec 02, 2014
Dobrý den, prosím o radu. Jedná známá prodala pozemky, které před mnoha lety zdědila po rodičích.  Kupující zaplatí daň z převodu, protože si to ve smlouvě domluvili.
Teď nás zajímá, jestli musí příjem z prodeje pozemků příští rok zdanit v ostatních příjmech  § 10 nebo ne? Děkuji za odpověď. M.
Název: prodej darovane nemovitosti
Přispěvatel: Zdena Červenec 02, 2014
Pokud vlastnila pozemky déle než 5 let, tak je příjem z jejich prodeje osvobozen od daně podle § 4 odst. 1 písm. b) zákona o daních z příjmů. Osvobozené příjmy se do daňového přiznání neuvádějí.
Název: prodej darovane nemovitosti
Přispěvatel: JANAA Říjen 29, 2014
Dobrý den, v březnu letošního roku koupená nemovitost, kterou chce tato osoba  d a r o v a t   svému synovi, předpokládám, že v tomto případě ani dárce ani příjemce daru neplatí žádnou daň, je to tak? Jedinou povinností pro ně je dát do pořádku přiznání daně z nemovitostí. Děkuji za radu.
Název: prodej darovane nemovitosti
Přispěvatel: Zdena Říjen 29, 2014
Ano, jak píšete.
Název: prodej darovane nemovitosti
Přispěvatel: JANAA Říjen 30, 2014
Děkuji.