Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => K Jakpodnikat.cz a k této diskusi => Téma založeno: cipisek78 Leden 04, 2011

Název: zrušení sídla společnosti
Přispěvatel: cipisek78 Leden 04, 2011
dobrý den,nevím přesně kam svůj dotaz dát,tak se zeptám zde. Před několika lety,si matky zaměstnavatel,po jejím souhlasu , nahlásil firmu na adresu máminé nemovitosti. Před dvěma lety ji udajně zrušil,jenže já ji pořád na výpisu přes IČO vidím zde zapsanou ? Začali chodit nějaké neuhrazené faktury a máme celkem strach,aby sem nakonec nevtrh exekutor. Máti mu samozřejmě volala,ale odmítá se s ní,dle jeho slov o takové blbosti bavit. Může vlastník nemovitosti,tu adresu společnosti nějak zrušit ?  Popřípadě neporadil by mi tu někdo jak postupovat :-( ? děkuji moc.
Název: zrušení sídla společnosti
Přispěvatel: Nela Leden 05, 2011
Vypovězte firmě (nevím zda jde o právnickou nebo fyzickou osobu smlouvu) nájemní smlouvu. V případě, že jste dávali jen ústní souhlas, napište podnikateli, že již nesouhlasíte s užíváním prostor jako sídlo (v případě PO) nebo jako místo podnikání (v případě FO) a žádáte jej o provedení změn ve lhůtě do .... třeba 10 dnů. Můžete uvést, že místo podnikání je nefunkční a v případě nereagování na výpodvěď budete informovat příslušný živnostenský úřad, který může podnikateli zrušit živnostenské oprávnění. Pošlete doporučeně a uschovejte si kopii dopisu.
Na www.rzp.cz zjistíte zda byla změna provedena.
Pokud ke změně nedojde informujte živ. úřad a přiložte kopii dopisu.
Název: zrušení sídla společnosti
Přispěvatel: cipisek78 Leden 05, 2011
Dobrý den,děkuji moc za reakci. Jdu rovnou napsat dopis,mysleli jsme že se to bude muset řešit soudně. Čehož jsem se i trochu bála. Kdyby to šlo udělat takto \"lehko\" :-) Máme to pro příště. Opravdu si vážím vai odpovědi. Zuzka
Název: zrušení sídla společnosti
Přispěvatel: cipisek78 Leden 20, 2011
Dobrý den,tak jdu znovu pro radu. Dopis jsme odeslali 6.1.2011 a dosud  bez reakce,dali jsme jim na to zrušení sídla společnosti 10 dnů. Dnes jsem koukala do rejstříku na IČO 25763181 a pořád jsou tu psaný. Mohu se zeptat,na ten živnostenský úřad,to mám poslat tady na Praze 4 Šeberov,to by mělo být na netu ta adresa,nebo tak kam spadají fakturační adresou to je Kutná Hora ? a jak bych to měla formulovat ? Opravdu se moc omlouvám,oni si z nás dělají tak akorát srandu a v pondělí sem na naši adresu došla další dlužná nesplacená faktura,tak by jsme potřebovali to tu co nejrychleji zrušit. Děkuji moc za jakoukoli radu.