Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Brigády, Dohoda o provedení práce, o pracovní činnosti, příležitostná činnost => Téma založeno: lenule Duben 23, 2008

Název: Příležitostný prodej nových věcí
Přispěvatel: lenule Duben 23, 2008
Pokud prodávám na internetových aukcích nové věci - ne pravidelně a ne ve velkém množství - při příjmu do 20 000,- Kč neuvedu v daňovém přiznání, v případě, že překročím 20 000,- uvedu v § 10. Je to tak správně nebo je jiné řešení? Děkuji.
Název: Příležitostný prodej nových věcí
Přispěvatel: Zdena Duben 23, 2008
Příjmy z prodeje movitých věcí, které nebyly zařazeny v obchodním majetku poplatníka, jsou osvobozeny od daně z příjmů. Tyto příjmy se v daňovém přiznání neuvádějí ani v případě, že přesáhnou 20 tisíc Kč za rok.
Název: Příležitostný prodej nových věcí
Přispěvatel: lenule Duben 24, 2008
A nebude to totéž jako v dotazu od Aljošky z 15.4.2008, kdy si chce přivydělat na MD? Tak říkáte, že otevření obchůdku 2x týdně nemůže být příležitostná činnost bez ohledu na výdělek. A prodej po internetu mi přijde stejný. Díky.
Název: Příležitostný prodej nových věcí
Přispěvatel: Zdena Duben 24, 2008
Napřed byste si měla ujasnit, jaké nové věci vlastně chcete na internetových aukcích prodávat. Zda se bude jednat o věci, které jste si pořídila vy, někdo z rodiny, či přátel pro osobní potřebu, ale nevyhovují vám a proto jste je prodali (buď vy, nebo také můžete s prodejem pomáhat někomu, kdo internet nemá, pak je prodal on, nikoliv vy), nebo zda chcete prodávat zboží - tedy věci, které jste nakoupila za účelem jejich dalšího prodeje. Pokud se bude jednat o prodej zboží, pak příjmy přiznáváte v § 10, neboť nemáte živnostenské oprávnění na nákup a prodej zboží.
Aljoška chtěla otevřít obchod, zřídit provozovnu, kde bude provozovat živnost. Možná jen dvakrát do týdne, ale  celoročně a to už opravdu není příležitostná činnost, ale činnost, která vykazuje znaky živnostenského podnikání. Živností je soustavná činnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku.