Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Daň darovací, dědická, z převodu nemovitostí => Téma založeno: silvie Srpen 07, 2010

Název: Daň darovací
Přispěvatel: silvie Srpen 07, 2010
Dobrý den, můj otec mi chce darovat pozemek, který je momentálně jako orná půda (dobudoucna by jsme zde rádi postavili domek). Potřebuji poradit zda při darování musíme udělat odhad ceny pozemku a jestli ve vztahu otec a dcera musíme platit daň darovací. Popřípadě kdo z nás?
Pokud víte nějakou lepší variantu např. prodej, poraďte mi prosím.

Děkuji

Silvie
Název: Daň darovací
Přispěvatel: Zdena Srpen 13, 2010
Darování mezi příbuznými v řadě přímé (otec_dcera) je osvobozeno od daně darovací. Nebudete platit ani daň z převodu nemovitosti. Odhad ceny pozemku tedy nepotřebujete.
Cenu pozemku ke dni nabytí (darování) byste potřebovala znát v případě, že byste v následujících 5 letech pozemek prodala. Příjem z prodeje by podléhal dani z příjmů a jako výdaj byste si mohla uplatnit nabývací cenu pozemku, ale ta se dá zjistit i zpětně.
Název: Daň darovací
Přispěvatel: petra32 Říjen 21, 2010
Dobrý den, mám dotaz daň z převodu nemovitosti se neplatí kdy?
jedná se nám také o ornou půdu, darovala by jí matka dceři, bude se platit daň z převodu nemovitosti při vkladu do katastru?
děkuji
Název: Daň darovací
Přispěvatel: Zdena Říjen 21, 2010
Daň z převodu se platí při úplatném převodu nemovitosti. Darování je bezúplatné, proto nebudete platit daň, jenom poplatky za zápis v katastru.
Název: Daň darovací
Přispěvatel: BM Leden 06, 2011
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jaká povinnost vzniká pro obdarovaného po obdržení finančního daru na odstraňování následků povodní.
Děkuji, B.M.
Název: Daň darovací
Přispěvatel: Zdena Leden 10, 2011
Podle mého názoru nevzniká obdarovanému žádná povinnost. Bezúplatné nabytí majetku na humanitární nebo charitativní účely je osvobozeno od daně darovací podle § 20 odst. 14 zákona č. 357/1992 Sb. Daňové přiznání se podle ustanovení § 21/5 uvedeného zákona nepodává.