Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Sociální, zdravotní, nemocenské pojištění => Téma založeno: Katka Srpen 04, 2010

Název: z OSVČ do firmy
Přispěvatel: Katka Srpen 04, 2010
Dobrý den,
potřebuji poradit ohledně přestupu zaměstnanců. Zaměstnavatel (se 4 pracovniky) přechází z OSVČ na s.r.o. -(zakládá novou firmu s.r.o.)- potřebuje 2 praconiky z OSVČ přihlásit na novou firmu, musí s nimi jako OSVČ rozvázat pracovní poměr a sepsat novou smlouvu na s.r.o. nebo lze nahlásit na úřadech jen změnu a napsat dodatek ke smlouvám? Děkuji K.
Název: z OSVČ do firmy
Přispěvatel: Zdena Srpen 05, 2010
§ 338 až 341 zákoníku práce: Přechod práv a povinností z pracovněprávních vztahů a zánik práv a povinností z pracovněprávních vztahů, je-li zaměstnavatelem fyzická osoba
Pokud bude s.r.o. pokračovat ve stejné, nebo obdobné činnosti, jakou provozuje fyzická osoba, pak byste mohli využít tohoto ustanovení ZP. V tom případě není nutné se zaměstnanci ukončit p.p. (a vyplácet odstupné), ani sepisovat dodatky pracovní smlouvy, neboť jejich pracovní poměr trvá dál beze změny.
Projednání podle § 339 neznamená, že byste museli mít souhlas zaměstnance s přechodem práv a povinností, stačí, že bude dosavadní a přejímající zaměstnavatel zaměstnance informovat.