Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => DPH a zahraničí => Téma založeno: lukas_bretislav Červenec 09, 2010

Název: DPH a auto z Polska
Přispěvatel: lukas_bretislav Červenec 09, 2010
Firma zakoupila starší (7 let) nák.auto z Polska. Firma i autobazar jsou plátci DPH, ale nákup na fa je bez DPH. Chápu dobře, že auto budu uvádět jako pořízení zboží ř.3 ZD+ 20% a ř.44 ZD -20%?
Děkuji za odpovedi Šárka
Název: DPH a auto z Polska
Přispěvatel: Zdena Červenec 10, 2010
Podívejte se na fakturu, jestli je tam nějaký další text, odkaz na polský zákon o DPH, případně na Směrnici EU. Pokud najdete poznámku, že se jedná o plnění osvobozené od daně (při dodání zboží do jiného členského státu), tak v řádku č. 3 přidaníte a v řádku č. 44 zase oddaníte (uplatníte nárok na odpočet). Pokud kupujete auto do majetku a vstupní cena je vyšší, než 40 tis. Kč, tak uveďte též v řádku č. 48.
 
Druhou, méně pravděpodobnou možností je, že vám bazar dodal auto ve zvláštním režimu. Pak by také na faktuře nebyla uvedena DPH. Takovéto nákupy se netýkají české daně (dodavatel zdanil jen přirážku a odvedl DPH ve své zemi) a neuvádějí se do přiznání k DPH.
Název: DPH a auto z Polska
Přispěvatel: lukas_bretislav Červenec 12, 2010
Děkuji p.Zdeno za odpověď, ale pokud na fa není žádná poznámka a cena je bez DPH tak jak mám postupovat? Radši uvést údaje tedy ř.3, 43 a 48 a nebo neuvádět nic? Děkuji Šárka
Název: DPH a auto z Polska
Přispěvatel: Zdena Červenec 12, 2010
Uveďte do daňového přiznání jako pořízení zboží z jiného členského státu, řádky 3, 44 a evidenčně do řádku 48.