Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => DPH a zahraničí => Téma založeno: Evka5 Duben 21, 2010

Název: dobírka z EU
Přispěvatel: Evka5 Duben 21, 2010
Dodavatel ze Slovenska nám zaslal odborné knihy na dobírku. Na faktuře je uvedeno DPH - 10% literatura, 20% poštovné. Uvádí se DPH do přiznání na ř.40 a 41? Děkuji.
Název: dobírka z EU
Přispěvatel: renata6361 Červenec 14, 2010
Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu : jsme plátci DPH, zasíláme zboží formou dobírky do EU (Slovensko) neplátcům DPH. Registrační povinnost v SK budeme mít při překročení ročního limitu 35000 EUR (nebo ten limit není časově omezen?)? V případě, že jsme tento limit ještě nepřekročili, jsme povinni podávat souhrnné hlášení o vývozu zboží?  DPH z těchto dodávek odvádíme v tuzemsku a daň na výstupu vykazujeme
v ř. 1 v přiznání k DPH. Je nutno tyto dodávky neplátcům do EU vykazovat v základu daně ještě v jiných kolonkách přiznání k DPH? Prosím poraďte. Děkuji Renata
Název: dobírka z EU
Přispěvatel: Zdena Červenec 14, 2010
Při zasílání zboží je místo plnění v tuzemsku, vykazujete jen na ř. 1, nebo 2 (jako kdybyste zboží prodali v tuzemsku). Není důvod k podání souhrnného hlášení, nejedná se o dodání zboží do JČS osobě registrované k dani, o přemístění obch. majetku, o třístranný obchod, ani o poskytnutí služby (vizte § 102 ZDPH).

Limit 35 000 EUR platí pro kalendářní rok, Upravuje § 14 slovenského zákona o DPH:
(1) Miestom dodania tovaru pri zásielkovom predaji, ak je tovar dodaný z iného členského štátu do tuzemska, je tuzemsko s výnimkou, ak hodnota tovaru bez dane dodaného do tuzemska nedosiahne v kalendárnom roku 35 000 eur. Ak dodávateľ dodaním tovaru nedosiahne v kalendárnom roku hodnotu 35 000 eur, môže si za miesto dodania tovaru zvoliť tuzemsko, ktoré bude miestom dodania tovaru najmenej dva nasledujúce, po sebe idúce kalendárne roky.
Název: dobírka z EU
Přispěvatel: renata6361 Červenec 14, 2010
Mockrát děkuji za rychlou a dostačující odpověď.