Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Daňové výdaje => Téma založeno: michalac Únor 14, 2010

Název: odpisová skupina
Přispěvatel: michalac Únor 14, 2010
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat do jaké odpisové skupiny mám zařadit garáž? Moc děkuji za odpověď. Michala
Název: odpisová skupina
Přispěvatel: Zdena Únor 16, 2010
Zděnou garáž do OS 5.
Název: odpisová skupina
Přispěvatel: iveta Leden 27, 2014
Dobrý den,
potřebovala bych poradit, jak postupovat při uplatnění výdajů při pronájmu nemovitosti. Konkrétně dvojgaráže, gar. stání a kanceláře. Příjem 66000,- Kč za rok Zatím jsme uplatňovali výdeje paušálem. Letos jsme garáž častečně rozebrali a postavili novou, dali nová vrata - rolovací na el. pohon (dvoje za cca 107000) a udělali hydroizolaci terasy- střechy(cca 54000,- Kč). Samozřejmě, zde byly i další staveb. náklady spojené se stavbou - ty bychom do výdajů již neuplatňovali.Chtěla jsem se zeptat, zda bych mohla dát rovnou do nákladů hydroizolaci střechy- zda se to dá považovat za opravu a odpisovat samostatně garážová vrata a jaká by byla případně odpisová skupina. Nebo  musím vrata a hydroizolaci odpisovat jako celek garáž? Myslím, že vrata by snad mohla jít odepsat samostatně, když se dají odmontovat a vyměnili jsme je za stáré (dvoukřídlé).  Nebo se pletu? Nějak se v tom ztrácím......... Díky moc za radu.
Iveta
Název: odpisová skupina
Přispěvatel: Zdena Leden 28, 2014
Hydroizolaci rovnou do nákladů, jde o opravu. Garážová vrata na elektrický pohon bych viděla jako technické zhodnocení garáže, nelze odpisovat samostatně. Vrata nejsou samostatnou věcí, svoji funkci plní jen ve spojení se stavbou.
Název: odpisová skupina
Přispěvatel: iveta Leden 29, 2014
Dobrý den Zdeno,
chápu dobře, že hydroizolaci dám rovnou do nákladů a k tomu budu vrata odpisovat jako garáž - odpisová skupina 5? To by pro mne bylo výhodné s vraty odpisovat i další stavební práce, které proběhly v roce 2013. Jen nevím ,zda mohu odpisovat náklady na stavební práce,když mi na ně byla vystavena zálohová faktura. Konečnou ještě nemám,protože prace ještě nebyly dokončeny. V roce 2014, bych už chtěla přejít na paušální výdaje, bude to asi výhodnější. Mohu takto postupovat?
Díky ještě jednou za pomoc

Iveta
Název: odpisová skupina
Přispěvatel: Zdena Leden 30, 2014
Ano, hydroizolaci bych dala rovnou do nákladů, je to oprava. O cenu vrat bych zvýšila vstupní /zůstatkovou cenu garáže a odpisovala v OS 5 (zděná garáž).

Zaplacené zálohy na stavební práce, které mají charakter opravy, do výdajů hned při úhradě.
Zaplacené zálohy i doplatky na stavební práce, které mají charakter TZ, jako nedaňový výdaj. Cena nemovitosti se zvýší až po dokončení TZ.
Název: odpisová skupina
Přispěvatel: iveta Leden 31, 2014
Zdeno, díky moc za rady

Pěkný večer.


Iveta