Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Doklady => Téma založeno: Tomtom Březen 11, 2008

Název: Zjednodušený daňový doklad
Přispěvatel: Tomtom Březen 11, 2008
Situace se má takto:
OSVČ, vydávám faktury s číselnou řadou, povětšinou za služby. Nejsem plátce DPH.
Dále však provozuji eshop s přijímanými částkami v řádech stovek Kč. Jsem povinen vydávat také faktury, nebo stačí cosi jako paragon (chápu jako zjednodušený daňový doklad)? Jedná se o to, že eshop mi generuje číselnou řadu dokladů, která samozřejmě koliduje s číselnou řadou faktur vystavovaných mimo eshop. Doufám, že jsem se vyjádřil srozumitelně :)
Název: Zjednodušený daňový doklad
Přispěvatel: Zdena Březen 12, 2008
Jako neplátce nevystavujete daňové doklady (ani zjednodušené). Na příjmy z e-shopu by stačil obyčejný paragon, ale záleží i na přání zákazníka, jaký chce mít doklad. Také můžete mít dvě číselné řady vydaných faktur, jedna číselná řada za zboží, druhá za služby.
Název: Zjednodušený daňový doklad
Přispěvatel: shmade Únor 21, 2011
Dobrý den,
 předem se omlouvám za znovuotevření starého tématu, ale vhodnější jsem nenašel a zakládat nové mi přišlo nadbytečné.

Dotaz:

Jedná se mi o to, jaký doklad je třeba vystavovat pro zákazníky e-shopu. Provozovatelem e-shopu je firma s.r.o., plátce DPH.
Stačí zákazníkům při odběru zboží do 10000 (valná většina objednávek) vystavovat pouze zjednodušený daňový doklad?
 Zase v odpovědi na předchozí dotaz uvádíte, že záleží na přání zákazníka, jaký doklad chce, tak nevím...

Celé by to řešilo vystavování běžného daňového dokladu pro všechny bez rozdílu, toho se týká můj druhý dotaz. Jak jsem se dočetl zde: http://www.jakpodnikat.cz/danovy-doklad-nalezitosti.php , tak náležitostí běžného daňového dokladu je mimo jiné \"jednotková cena bez DPH\" Tady mám bohužel problém s výkladem slova jednotková, e-shop prodává zboží jak na kusy, tak na metry. Je to tedy tak jak si myslím, že je nutné uvádět na faktuře vždy cenu bez DPH za 1 kus resp. 1 metr, i když si člověk objedná třeba 5 ks či 0,3 metru. Nebo je jednotkovou cenou myšlena cena bez DPH za objednanou položku a měla by se tedy uvádět cena bez DPH za zmiňovaných 0,3 m, či 5ks.

Děkuji za objasnění.