Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Daňové výdaje => Téma založeno: pepe Březen 11, 2008

Název: OSVČ Práce mimo bydliště
Přispěvatel: pepe Březen 11, 2008
Porádíte mi prosím co vše mohu dát do nákladu?Trvale bydlím na Vysočině,ale zhruba 20 dnu v měsíci pracuji v Praze.Jezdím vlastním vozem a bydlím v podnájmu.Děkuji
Název: OSVČ Práce mimo bydliště
Přispěvatel: Zdena Březen 12, 2008
Můžete uplatnit:
- výdaje za ubytování
- výdaje na dopravu vlastním vozidlem (je třeba se registrovat jako plátce silniční daně) podle § 24/2/k)3. zákona o daních z příjmů ve výši sazby základní náhrady (v roce 2007 činila sazba 3,80 Kč/km, od roku 2008 činí sazba 4,10 Kč/km) a náhrady výdajů za spotřebované pohonné hmoty
- jízdenky pražské MHD, parkovné v Praze, případně jiné nutné vedlejší výdaje při pracovní cestě
- stravné za kalendářní dny, ve kterých jste byl na pracovní cestě déle, než 12 hodin. Při trvání cesty nad 12 hodin, nevýše 18 hodin lze uplatnit stravné ve výši 106,- Kč/den, při cestě, která trvá déle, než 18 hodin, lze uplatnit stravné 165,-Kč/den.
Název: OSVČ Práce mimo bydliště
Přispěvatel: Lulu Březen 13, 2008
Pozor, ubytování musí být na vaše jméno :) Když máte SIPO psané na někoho jiného, tak máte smůlu :-)

Do nákladů se dá uplatnit třeba ještě telefon (buď mít 2 telefonní čísla: soukromé/podnikatelské, nebo uplatnit z jednoho čísla třeba 50% utracenou částku jako výdaj), internet, atd.

Z nájmu bych ale uplatnil tak jenom 25 %, což odpovídá 8 hodinové pracovní době.
Název: OSVČ Práce mimo bydliště
Přispěvatel: yks82 Březen 01, 2009
Dobrý den,

mám sídlo firmy (=trvalé bydliště) v Lysé nad Labem a jako OSVČ dojíždím do Prahy, kde poskytuji služby, provádím nákupy na firmu... Mohu uplatnit do výdajů kupon na vlak a pražskou MHD?
Název: OSVČ Práce mimo bydliště
Přispěvatel: Zdena Březen 04, 2009
Ano, ale jen v takové výši, jakou dokážete obhájit. Chtělo by to nějakou dobu sledovat pracovní cesty a propočítat, kolik byste projel za plné jízdné. Nebo uplatnit 50% s tím, že je FÚ uzná i bez nějakého prokazování.