Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Doklady => Téma založeno: berundle Únor 20, 2009

Název: Maximální doba fakturace
Přispěvatel: berundle Únor 20, 2009
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli existuje nějaký předpis, který by určoval do kdy maximálně musí být vystavena faktura po ukončení zakázky. K provedení činnosti jsme neměli s oděratelem sepsanou žádnou smlouvu a nyní čekáme kdy vyčíslí částku, kterou mu máme vyfakturovat. Děkuji
Název: Maximální doba fakturace
Přispěvatel: Zdena Únor 22, 2009
Nevím o předpisu, který by vám ukládal vystavit fakturu, Pokud vystavujete daňové doklady (jste plátci DPH), pak jsou vaše povinnosti upraveny v dílu 5 zákona o dani z přidané hodnoty.
Název: Maximální doba fakturace
Přispěvatel: Ivanna Srpen 29, 2009
S.r.o., kterou založil městský úřad, podniká s majetkem - nemovitostí. Tuto nemovitost s.r.o. koupila v r. 2004 a ta stojí na státním pozemku. Doposud nikdo nepožadoval nájemné za pozemek, až letos přišla s.r.o. faktura od společnosti zastupující stát a požaduje zaplacení bezsmluvního nájemného za dobu od r. 2004 doposud a dále zasílá smlouvu na nájem od 7/2009 do 7/2010, kde stanovuje nájemné. Jakým způsobem může s.r.o. toto nájemné zaúčtovat? V případě, že nebude chtít podávat dodatečné DP za léta (asi už jen 2006-8), bude náklad spojený s nájmem do r. 2008 nedaňový nebo by se to dalo nějak zohlednit daňově? Děkuji za odpověď.
Název: Maximální doba fakturace
Přispěvatel: Zdena Srpen 30, 2009
Dle mého názoru lze nájemné za období do r. 2008 daňově zohlednit pouze prostřednictvím dodatečného přiznání k DPPO.