Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Daň z příjmu => Téma založeno: Ivana Únor 14, 2008

Název: Přiznání k dani příjmů fyzických osob
Přispěvatel: Ivana Únor 14, 2008
Prosím o radu, každý rok si podávám daňové přiznání sama.Ale letos mám s jeho vyplněním problém. Jsem totiž 7 měsíců v důchodu, ale zároveň podnikám. Nevím si rady,jak a kam vyplnit, to že pobírám starobní důchod. Můj příjem je nízký a vím, že se na mne nevztahuje minimální základ daně. Ale kam vyznačit starobní důchod (do které kolonky) a co do ní napsat. Tabulka č.1 ÚDAJE O STAROBNÍM DUCHODU mi nabízí vyplnit pouze pokud jsem v důchodu od 1.1.2007. Pokud důchod do PŘIZNÁNÍ K DANI vůbec neuvedu, musela bych vypočítat daň z minimálního základu. Prosím poraďte mi jak vyplnit formulář v případě, že část zdaňovacího období pobírám důchod a zároveň celé zdaňovací období podnikám. Předem moc děkuji
Název: Přiznání k dani příjmů fyzických osob
Přispěvatel: Zdena Únor 14, 2008
Údaje o starobním důchodu do daňového přiznání neuvádějte (k 1.1.2007 vám ještě nebyl přiznán). Daň z minimálního základu daně nemusíte počítat - podle ustanovení § 7c/3/d) zákona o daních z příjmů se ustanovení o MZD nevztahuje na poplatníka, který byl poživatelem starobního důchodu a to i po část zdaňovacího období. Také si můžete uplatnit základní slevu na poplatníka 7.200,- Kč.
Název: Přiznání k dani příjmů fyzických osob
Přispěvatel: PetraFilipovská Únor 22, 2008
Dobrý den,
     bývalý zaměstnavatel mi tvrdí, že není povinnen za mě podávat daňové přiznání za rok 2007.Ale já u něj celý tenhle rok pracovala.Pracovní poměr skončil 31.12.2007.
     Musím si ho podat sama, nebo mu můžu říct, že je to jeho povinnost.
Moc Vám děkuji za radu.

S pozdravem
Petra Filipovská
Název: Přiznání k dani příjmů fyzických osob
Přispěvatel: Zdena Únor 24, 2008
Daňové přiznání za vás podávat nemůže, to si každý podává sám za sebe. Pokud jste ale během roku 2007 měla pouze příjmy od tohoto zaměstnavatele a nenastal nějaký důvod, pro který byste musela podat daňové přiznání sama, pak jste mohla do 15. února požádat posledního zaměstnavatele o roční zúčtování daně. Pak by bylo jeho povinností roční zúčtování provést. Bohužel, už je po termínu, do kterého jste mohla zaměstnavatele o RZD požádat.
Název: Přiznání k dani příjmů fyzických osob
Přispěvatel: Veronika Březen 10, 2008
Dobrý den.Chtěla bych se zeptat,jestli je mou povinosti podat daňové přiznání jestliže mi ho nezajistil zaměstnavatel?
Děkuji za radu Veronika
Název: Přiznání k dani příjmů fyzických osob
Přispěvatel: Zdena Březen 10, 2008
Pokud jste měla v roce 2007 příjmy jenom ze zaměstnání (a neměla jste souběžně více zaměstnavatelů), tak nemusíte podávat daňové přiznání.
Název: Přiznání k dani příjmů fyzických osob
Přispěvatel: martinakaras Březen 19, 2008
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda se při stanovení paušální daně na rok 2007 finančním úřadem podává řádné daňové přiznání? Podle mě ne, ale nevím jestli si to myslím dobře. A co když nastane případ, že FÚ vyměřil paušální daň ve výši 2364,- Kč, ale podnikatel zaplatil pouze 2300,- Kč. Myslím si že v tomto případě by se mělo daňové přiznání podat, příjmy a výdaje by se zapíší podle \"Rozhodnutí o stanovení paušální daně\" a do řádku 86 daň. přiznání se zapíše zaplacená daň ve výši 2300,- a na konci vyjde doplatek 64,- Kč. Děkuji za odpověď. Pravdová