Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Brigády, Dohoda o provedení práce, o pracovní činnosti, příležitostná činnost => Téma založeno: Kvetiinka Srpen 04, 2021

Název: dohoda o provedení práce - u jednoho zaměstnavatele více dpp
Přispěvatel: Kvetiinka Srpen 04, 2021
Dobrý den,
chtěla bych se prosím zeptat,...setkala jsem se s názorem, že zaměstnanec může mít u jednoho zaměstnavatele několik dohod o provedení práce, během kalendářního roku a když na každé z nich bude mít do 300 h je to vpořádku. Tedy pro pochopení např. - u jednoho zaměstnavatele budu mít jednu dpp na úklid, druhou dpp na kuchařku, třetí dpp na účetnictví. Z každé dpp 300 hodin, tedy dohromady 900 hodin,....je to opravdu vpořádku? Doposud jsem byla přesvědčená, že se počítá 300 hodin/zaměstnavatel/rok -  a je jedno kolik dohod a na jakou pozici jsou, ale prostě max. 300 hodin/zaměstnavatel. Mohu tedy mít uzavřeno v průběhu kalendářního roku několik dpp na různé pozice u jednoho zaměstnavatele a na každé z nich odpracovat 300 hodin a bude to vpořádku?
Moc děkuji za objasnění a přeji krásný den.
Kv.
Název: Re:dohoda o provedení práce - u jednoho zaměstnavatele více dpp
Přispěvatel: Zdena Srpen 04, 2021
Dobrý den, jste přesvědčena správně, počítá se 300 hodin/zaměstnavatel/rok - bez ohledu na počet dohod.
Kopíruji příslušné ustanovení zákoníku práce:

§ 75
Dohoda o provedení práce
Rozsah práce, na který se dohoda o provedení práce uzavírá, nesmí být větší než 300 hodin v kalendářním roce. Do rozsahu práce se započítává také doba práce konaná zaměstnancem pro zaměstnavatele v témže kalendářním roce na základě jiné dohody o provedení práce. V dohodě o provedení práce musí být uvedena doba, na kterou se tato dohoda uzavírá.