Jak podnikat - diskuzní fórum

Témata => Živnosti => Téma založeno: Vlada85 Červenec 22, 2021

Název: Pomocné práce
Přispěvatel: Vlada85 Červenec 22, 2021
Dobrý den. V srpnu chci začít pracovat na živnosťák v oblasti pokrýváčství, ale nemám žádnou praxi, tak mi bylo doporučeno, abych si udělal zatím živnosťák na Pomocné práce. Je to takhle v pořádku nebo je ještě nějaká jiná možnost? Děkuji V.
Název: Re:Pomocné práce
Přispěvatel: Zdena Červenec 22, 2021
Dobrý den. Jestli máte potřebné vzdělání a chybí Vám jenom praxe, tak můžete provozovat řemeslnou živnost Pokrývačství prostřednictvím odpovědného zástupce (§ 11 živnostenského zákona). Znamenalo by to sehnat si pokrývače, který splňuje odborné předpoklady (většinou vyučení + 3 roky praxe) a požádat jej, aby Vám dělal garanta. Budete jej potřebovat tak dlouho, dokud pod jeho vedením nezískáte dostatečnou praxi. Více Vám zajisté poradí na živnostenském úřadě.
Název: Re:Pomocné práce
Přispěvatel: Vlada85 Červenec 23, 2021
Dobrý den, děkuji. Bohužel nemám ani vzdělání,tak že začínám úplně od nuly. Tak proto se ptám, jestli by zatím stačili ty pomocné práce.
Název: Re:Pomocné práce
Přispěvatel: Zdena Červenec 23, 2021
Dobrý den. Na základě živnosti na pomocné práce nemůžete vykonávat (nesmíte fakturovat) pokrývačské práce, to by bylo neoprávněné podnikání. Kopírují obsahovou náplň živnosti volné:

Přípravné a dokončovací stavební práce, specializované stavební činnosti
Úprava terénu pro stavby a v okolí staveb a přípravné práce pro stavby, zejména zemní práce, terénní úpravy prováděné v souvislosti se stavební činností, výkopové práce, průzkumné vrtné práce sloužící k získání doplňujících údajů pro dokumentaci staveb, odvodňování staveniště, provádění technické rekultivace (využití skrývaných zemin, terénní úpravy pozemků, výsypek, odvalů včetně přípravy pozemků pro biologickou rekultivaci, úprava vodního režimu, meliorační opatření) a podobně.
Činnosti spojené zejména s dokončováním, úpravou a obnovou staveb prováděné bez přímé vazby na vlastní stavební činnost, zejména tapetování, pokládání textilních podlahových krytin, montáž okenního a dveřního těsnění, markýz, rolet, žaluzií, protislunečních fólií, čištění fasád domů horkou párou, pískem, spárování panelů a další obdobné práce.
Specializované stavební činnosti, zejména studnařské práce (čištění a dezinfekce studní, zřizování trubních, to je vrtaných studní v délce do 30 m, pokud nejde o hydrogeologický průzkum, vystrojování trubních studní, rekonstrukce povrchových studní, pramenních jímek z prefa výpustí, podchycování a odvádění pramenů trubkami, zachycování plošných průsaků vybetonováním a podobně), dlaždičské práce (zhotovování dlažeb pozemních komunikací a podobně), potrubářské práce, šamotářské práce, včetně provádění vyzdívek průmyslových pecí, vložkování komínů a jiná obdobná činnost.
Provádění lešenářských prací (montáže a demontáže lešení a pracovních plošin). Činnosti spojené s prováděním drobných bouracích prací a úklidových prací na stavbách.
Obsahem činnosti nejsou zemní práce, které jsou hornickou činností nebo činností prováděnou hornickým způsobem, ani odstraňování staveb podle stavebního zákona. Obsahem činnosti dále nejsou zednické, stavebně-tesařské, pokrývačské, kamnářské, obkladačské, štukatérské, malířské, lakýrnické a natěračské práce, obkládání sádrokartonem a další práce, jež jsou předmětem řemeslných živností, ani kladení podlah vlysových, parketových, palubových, korkových, mozaikových, stěrkových a litých.

Název: Re:Pomocné práce
Přispěvatel: Vlada85 Červenec 23, 2021
Dobrý den. Chtěl jsem si jen ověřit, co jste psal. Také jsem to četl. Myslíte, že je nějaké řešeni, jak pracovat v tomto odvětví kromě toho garanta, jak už bylo psáno? Děkuji
Název: Re:Pomocné práce
Přispěvatel: Zdena Červenec 24, 2021
 Na živnostenské oprávnění jenom s garantem. Nebo jako zaměstnanec u pokrývačské firmy.
Název: Re:Pomocné práce
Přispěvatel: Vlada85 Červenec 26, 2021
Děkuji moc. N.